fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič je údajne dohodnutý s Tarabom a Mazurekom na podpore menšinovej vlády

FOTO TASR

Premiér Igor Matovič je údajne dohodnutí s nezaradenými poslancami okolo Tomáša Tarabu a Milana Mazureka na podpore menšinovej vlády. Výmenou za to by im pomohol presadiť konzervatívne a vlastenecké zákony, informuje portál HS.

Ak by Matovič vyhodil z koalície SaS a Za ľudí, má za nich prichystanú náhradu. Jeho menšinovú koalíciu OĽANO – Sme rodina by podporili štyria poslanci okolo Tomáša Tarabu a piati poslanci okolo Milana Mazureka. Informáciu s odvolaním sa na zdroj blízky vládnej koalícii priniesol portál HS.

Poslanec OĽANO Šudík: Nech z vlády odídu Matovič, Sulík a Holý

OĽANO má v parlamente 53 poslancov. Sme rodina 17. Ak by z koalície odišli SaS a Za ľudí, Matovič by potreboval na získanie dôvery pre novú kabinet ďalších najmenej šesť poslancov. V prípade, že by ho podporili poslanci okolo Tarabu a Mazureka výmenou za konzervatívne a vlastenecké zákony, mohol by tento plán vyjsť.

Problém spočíva v tom, že medzi 53 poslancami OĽANO je množstvo liberálov s odporom voči konzervatívnej a kresťanskej agende. Situáciu budeme aj naďalej pozorne sledovať.

Pellegrini desí: Do konca apríla bude na Slovensku 13 tisíc obetí

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info