HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Die Presse: Najvyššia miera úmrtí na svete. Spory uvrhli slovenskú vládu do najväčšej krízy

FOTO TASR

Takmer rok od nástupu sa vláda na Slovensku dostala kvôli sporom v súvislosti s pandémiu do najväčšej krízy od začiatku fungovania, konštatuje rakúsky denník Die Presse.

Spory a hádky

Slovenskú vládu, ktorá úraduje len takmer rok, zachvátila najväčšia kríza od jej vymenovania. Dôvodom sú okrem iného aj spory týkajúce sa boja proti pandémii koronavírusu.

V tejto členskej krajine EÚ rastú počty nových infikovaných a miera úmrtnosti na COVID-19  v prepočítaní na počet obyvateľov dosiahla už najvyššiu úroveň na svete. Štyri vládne strany neustávajú v ostrých hádkach a spory eskalujú.

Výzva na odstúpenie premiéra

Liberálny minister hospodárstva Sulík vo štvrtok vyzval na rezignáciu populisticko-konzervatívneho predsedu vlády Matoviča. Odchodom z koalície pohrozila podpredsedníčka vlády a šéfka strany Za ľudí Remišová.

Matovič bez oficiálneho odobrenia vládnym kabinetom sám objednal ruskú vakcínu Sputnik V a osobne bol prvú dodávku „privítať“.

Neúnosný štýl vládnutia Matoviča

Vo štvrtok tak Sulík, ako aj Remišová zdôraznili, že dôvodom kritickej situácie nie je ruská vakcína Sputnik V ako taká, ale neúnosný štýl vládnutia Igora Matoviča, ktorý na sociálnych sieťach pravidelne uráža koaličných partnerov namiesto to, aby sledoval spoločnú stratégiu, uzatvárajú noviny Die Presse.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info