HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Šesť najčastejších sexuálnych fantázií mužov i žien

Ilustračný obrázok shutterstock

Nech sa prizná, kto občas nefantazíruje o sexe. Aj keď sa o sexuálnych fantáziách v spoločnosti príliš nehovorí, je úplne normálne, že sa ľudia čas od času nechajú uniesť erotickými myšlienkami. Výskumy napovedajú, že existuje niekoľko citlivých scenárov, nad ktorými, ako píše portál novinky.cz, premýšľajú ženy aj muži.

Sexuálne fantázie bývajú v spoločnosti tabu, a tak nie je divu, že mnoho ľudí považuje svoje najvnútornejšie myšlienky za nevhodné, nenormálne, prípadne deviantné. Pravdou ale je, že sexuálne fantazírovanie je úplne prirodzená záležitosť. Výskumy naznačujú, že ľudia, ktorí nechávajú voľný priebeh svojmu sexuálnemu fantazírovaniu, vykazujú väčšiu mieru sebaúcty a zároveň netrpia úzkosťami.

A aké sú najčastejšie sexuálne fantázie?

1. Sex s viacerými partnermi

Stále žijeme v striktne monogamnej spoločnosti, kde polyamorné vzťahy sú skôr výnimkou. Všetci ale vieme, že zakázané ovocie chutí najlepšie, a tak veľa ľudí sníva o sexe v trojici, prípadne s viacerými párikmi.Tento fenomén potvrdila okrem iného kanadská štúdia z roku 2017, ktorá sa zamerala na sexuálne správanie 274 vysokoškolských študentov. Výsledky ukázali, že 64% účastníkov štúdie by uvítalo práve sexuálny styk s viacerými partnermi.

Aj britská štúdia publikovaná v akademickom časopise Personality and Individual Differences naznačila, že sex s viacerými partnermi je častou sexuálnou fantáziou. Z výskumu, do ktorého sa zapojilo 788 dospelých Britov, vyšlo najavo, že zatiaľ čo muži snívajú o sexe s neznámymi partnermi, v ženských fantáziách sa objavuje sex so ženami, prípadne so známymi osobnosťami.

Päť vecí, ktoré nás pri sexe štvú! Čo všetko muži robia?

2. Hrubý sex

Možno túto sexuálnu fantáziu odštartovala kniha 50 odtieňov sivej, možno ľudia od nepamäti snívali o drsnom sexe. Či tak alebo onak, drsný sex patrí k častej sexuálnej fantázii, o ktorej snívajú ženy aj muži.

Popularitu drsného sexu potvrdzuje aj sociálny psychológ Justin Lehmiller, ktorý vykonal štúdiu v rámci písaní knihy Tell Me What You Want. Výskum, ktorého sa zúčastnilo 4000 Američanov, ukázal, že 93% žien a 81% mužov niekedy fantazírovali o tom, že ich partner sexuálne ovláda. Zároveň 85% mužov a 76% žien niekedy snívalo o dominantnej úlohe pri milovaní. Nutné dodať, že pod pojmom hrubý sex si predstavujeme sexuálne praktiky, ktoré nie sú zdraviu nebezpečné či urážlivé.

3. Voyeurizmus alebo exhibicionizmus

Voyeurizmus je forma vzrušenia, kedy pri intímnom akte sledujeme nič netušiace osoby. Už štúdia z roku 1991 potvrdila, že táto sexuálna fantázia je blízka predovšetkým pánom, a podobné výsledky priniesol tiež švédsky výskum z roku 2006, ktorý uviedol, že z 2450 opýtaných až 7,7% osôb sa sexuálne vzruší v momente, keď vidí dve neznáme osoby pri sexe.

Oproti tomu exhibicionizmus je sexuálne správanie, kedy nič netušiace osoby vystavujete vlastnému sexuálnemu aktu. Oplatí sa, keď Voyeurizmus aj exhibicionizmus udržíte na uzde.

Ako často by ste mali mať sex v 20, 40 alebo 60 rokoch?

4. Sex na verejnosti

Veľmi populárnou erotickou fantáziou je sex na verejnosti, ktorý v mnohých ohľadoch hraničí so spomínaným exhibicionizmom. Prieskum Justina Lehmillera zistil, že 81% mužov a 84% žien zažilo pocit vzrušenia vo chvíli, keď prišla reč na sex na verejnom mieste.

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú podobné sexuálne chúťky, dajte si pozor na to, kde k milovaniu dochádza. Na určitých miestach, ako je napríklad škola, ihrisko alebo reštaurácie, je sex na verejnosti považovaný za trestný čin.

5. Roleplay a cosplay

Dva podobné pojmy, dve odlišné fantázie. Zatiaľ čo pri roleplay prijímate inú identitu, cosplay je hlavne o nápaditých kostýmoch predovšetkým z filmov, kníh alebo videohier.

Bohužiaľ, stále nebol vykonaný dôkladný výskum, ktorý by sa zameral na význam roleplay a cosplay v sexuálnom živote. Podľa International Journal of Roleplaying je dôvodom fakt, že sexuológovia považujú roleplay a cosplay za bezvýznamnú súčasť predohry.

6. Homoerotismus čiže sex s rovnakým pohlavím

Premýšľali ste niekedy nad sexom s človekom rovnakého pohlavia? Potom vedzte, že v tom nie ste sami a vôbec to neznamená, že máte homosexuálne sklony. Ako ukázali prieskumy, až 4% heterosexuálnych mužov a 9% heterosexuálnych žien niekedy pocítilo sexuálnu alebo romantickú príťažlivosť k osobe rovnakého pohlavia. Nie je na tom teda nič zlé a k ľudskej sexualite to jednoducho patrí.

Povedzte sexu áno hneď ráno! Budete krajšia a štíhlejšia

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info