HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Chmelár: Potrebujeme Gorbačova západu

Eduard Chmelár / Facebook
Na Slovensku zúri chaos na politickej scéne, v nemocniciach, v zákazoch a povoleniach, chaos okolo vakcín a očkovania, okolo informácií a dezinformácií. No Eduard Chmelár  si vo svojom  príspevku na sociálnej sieti našiel čas a pripomenul si 90. narodeniny bývalého sovietskeho prezidenta Michaila Gorbačova.
„Dnes (streda 3. 3., pozn. HD) sa dožíva 90 rokov bývalý sovietsky prezident, reformátor a nositeľ Nobelovej ceny za mier Michail Gorbačov. Názory na jeho činnosť sa rôznia, ale dnes chcem vyzdvihnúť jeho úlohu, ktorú si na ňom cením najviac,“ rozpísal sa Chmelár.

Slovenský politický a mediálny analytik označuje Gorbačova za muža, ktorý ukončil studenú vojnu. Hovorí: „Nikdy by sa mu to nepodarilo, keby zotrvával vo svojom ideologickom zákope a paranoidne upodozrieval všetkých partnerov z tých najhorších úmyslov.“

Nastal Matovičov teror? Vodič MHD si chcel na konečnej pofajčiť, skončil v putách! (VIDEO)

Podľa Chmelára bývalý prezident Sovietskeho zväzu „odvážne vyšiel z politickej ulity, ponúkol protivníkovi priateľstvo, jednostranne ohlásil odzbrojenie a ukončil konfrontáciu“.
Gorbačov
Posledný sovietsky vodca Michail Michail Gorbaèov / TASR
„Potrebujeme Gorbačova Západu, ktorý nastolí ovzdušie dôvery. To je hlavný odkaz týchto dní. Namiesto paranoidných konštrukcií, zvyšovania napätia, prehlbovania nedôvery a čoraz agresívnejších vyhrážok potrebujeme odvážnych mierotvorcov.  Takých ktorí nájdu v sebe vnútornú silu, aby vyšli zo začarovaného kruhu a začali pestovať medzinárodné vzťahy na základe spolupráce, priateľstva a porozumenia.,“ zamýšľa sa Chmelár.

„Nič iné si z Gorbačova v čase sputnikiády nemusíte pamätať. Stačí toto: mier a priateľstvo medzi národmi.“

Opitá hovorkyňa ministra Mičovského: Expresná výpoveď aj s vyvedením s ochrankou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info