HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Belousovová: „Matovič sa chová ako Pilát Pontský. Je schopný obetovať milióny ľudí“

Podľa Anny Belousovovej si ľud žiada referendum o predčasných voľbách a prezidentka im mala vyhovieť . Foto: TASR

Igora Matoviča expolitička Anna Belousovová za dovoz ruskej vakcíny Sputnik najskôr chválila, no teraz, keď by ju možno aj chcel vrátiť, ho opäť kritizuje. V statuse na sociálnej sieti ho dokonca prirovnáva k Pilátovi Pontskému.

Obrovský tlak, ktorý po dovoze v Európe neschválenej ruskej vakcíny Sputnik V spustili mnohí koaliční politici zamával aj s premiérom. A to až natoľko, že by ju, ak by Rusi súhlasili, bol ochotný aj vrátiť. Strany SaS a za ľudí mu totiž hrozia odchodom z vlády. Za tento jeho postoj si však zožal na jeho obľúbenej sociálnej sieti veľkú kritiku od svojej veľkej oponentky Anny Belousovovej.

Pán Matovič, nie ste a nikdy ste neboli chlap, ste iba obyčajné hnusné monštrum

„Matovič sa chová ako Pilát Pontský?“ píše hneď v úvode expolitička, podľa ktorej premiér svojim koaličným partnerom dal dodnes možnosť sa vyjadriť, či má vrátiť Rusom Sputnik, ktorý sme už dostali, a či má zrušiť objednávku na 2 milióny vakcín. „Kvôli svojej funkcii, kvôli svojmu zadku je schopný doslova obetovať 2 milióny ľudí, ktorí mohli byť v bezpečí,“ doslova soptí Belousovová  dodáva, že každý deň zomiera okolo 100 ľudí a oni majú čas na rozmyslenie. „7 dní = 100 x 7 = 700 ľudí prinesie doslova krvavú obetu na oltár čoho?! Mocenských koaličných hier bandy, ktorá tu vládne ?! A potom ešte koľkí zaplatia svojimi životmi vernosť euroatlantickým hodnotám a spojencom, ktorí sa na nás vykašľali?!“ pýta sa nahnevaná bývalá šéfka SNS.

Belousovová: Vystrájanie vlády mi pripomína Planétu opíc. Na ministroch nenechala jedinú nitku suchú

„Vážený pán Matovič, vy nie ste a nikdy ste neboli chlap. Ste obyčajné hnusné monštrum, ktoré si hrá svoje vlastné, zrežírované predstavenia a je mu úplne jedno, koľko ľudí bude kvôli tomu musieť zomrieť. Teraz ste sa zachovali ako Pilát Pontský, ktorý si umýva ruky a necháva rozhodnúť svojich koaličných partnerov. A výsledkom bude výrok UKRIŽUJ! To UKRIŽUJ bude sa týkať tých 2 miliónov ľudí, ktorým bude odopretá pomoc v podobe vakcíny,“ snaží sa Belousovová vysvetliť Matovičovi o čo tu vlastne ide a pridáva, že ak by bola na jeho mieste, zobrala by zodpovednosť na seba.

Matovič dáva prednosť sebe, svojej premiérskej funkcii a moci pred životmi ľudí

„Žiadne vakcíny by som Rusku nevrátila, hoci by ma to stálo aj premiérske kreslo. Odišla by som z funkcie s dobrým pocitom a čistým svedomím. Vy ste, pán premiér, dali prednosť sebe, svojej funkcii a moci pred životmi ľudí. Ak by sme žili v normálnom štáte mali by vás už dávno zatknúť za ohrozenie života a zdravia miliónov ľudí. Spolu s vašimi spolupáchateľmi v koalícii. No  Spravodlivosť si vás raz nájde!“ odkazuje Anna Belousovová nielen premiérovi, ale všetkým politikom, ktorí odmietajú ruskú vakcínu Sputnik.

Belousovová: Matovič je nechutný, arogantný psychopat. Všetci sú hlúpi, len on je najmúdrejší

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info