HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Sulík: „Matovič citovo vydiera občanov. Poštval proti sebe všetkých…“

Fotokoláž (via TASR)

SaS odmieta prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že jej nejde o zdravie a životy ľudí. Predseda strany Richard Sulík skonštatoval, že premiér Igor Matovič citovo vydiera občanov, keď tvrdí, že len jemu ide o záchranu životov.

Stanovisko SaS TASR poskytol hovorca strany Ondrej Šprlák. Strana hovorí, že ich kritika stojí na neudržateľnom štýle vládnutia Matoviča a nie na vakcíne Sputnik V.

„Je absurdné, aby sme boli namiesto konštruktívnej diskusie o rekonštrukcii vlády svedkami neustálych útokov a prekrúcania,“ uviedol predseda strany Richard Sulík. Opätovne uviedol, že premiér svojou rétorikou poštval proti sebe všetkých. Od koaličných partnerov, cez prezidentku a odborníkov, až po primátorov a verejnosť. Pripomenul vysoké čísla úmrtí na ochorenie COVID-19.

„Igor Matovič však aj teraz citovo vydiera občanov, keď tvrdí, že len jemu ide o životy a všetci sú proti nemu. Nie je to pravda a vie to každý, kto dokáže prijať kritiku či názor druhého,“ dodal Sulík.

Matovič v stredu po kritike partnerov a výzve Sulíka na diskusiu o rekonštrukcii vlády reagoval tým, že koaliční partneri nasadili Sputnik V ako najťažšiu zbraň na rozbitie vlastnej vlády. Zdôraznil dobrovoľnosť očkovania Sputnikom. Zneužívanie jeho dovozu a svojej prítomnosti na košickom letisku ako dôvod na pád vlády označil za mimoriadne zvláštne.

 

Matovič: Kým ja obhajujem nepopulárne rozhodnutia, druhí mi podrážajú nohy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info