Pod Matovičom sa trasie stolička: Sulík hovorí o rekonštrukcii vlády, Remišová sa stretne s Čaputovou (AKTUALIZOVANÉ)
03 | 03 | 2021 I tasr

Je čas rozprávať sa o rekonštrukcii vlády. Vyhlásil to vicepremiér a šéf SaS Richard Sulík po stredajšom rokovaní vlády.


Dodal, že diskutovať budú ďalej aj s partnermi. Predčasné voľby nechce.

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová sa dnes, v stredu 3. marca o 15.00 h stretne s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci v Bratislave.

K prezidentke pôjde spolu s Remišovou aj Sulík. Témou má byť aktuálna politická situácia.

"Musíme sa seriózne baviť o rekonštrukcii vlády, lebo takto ďalej sa už nedá fungovať," podotkol Sulík. Detaily rekonštrukcie vlády zatiaľ hovoriť nechcel. Poukázal na potrebu citlivého prístupu a diskusie aj s partnermi.

So stranou Za ľudí už diskutovali aj v utorok večer (2. 3.). Ďalej sa chce stretnúť aj so šéfom Národnej rady (NR) SR a Sme rodina Borisom Kollárom, ako i so stranou OĽANO. Za vhodné považuje tiež stretnutie s prezidentkou, keďže má právo sa k tomu vyjadriť.
Sulík poukázal na náročnosť aktuálnej situácie a nezvládanie boja s pandémiou zo strany vlády. "Čelíme aj tomu, že predseda vlády poštval proti sebe prakticky všetkých: médiá, prezidentku, koaličných partnerov, rôzne združenia a, samozrejme ľudí, širokú verejnosť. Nemôžeme už pred týmto zatvárať oči," skonštatoval.

Šéf SaS pre situáciu zvolal v utorok mimoriadnu republikovú radu rozšírenú aj o poslanecký klub. Diskutovať mali aj o tom, kto z vlády za čo nesie zodpovednosť a o možnostiach vyvodenia zodpovednosti. Predseda Richard Sulík nevylúčil diskusiu o odchode SaS z vládnej koalície. O ďalšom postupe diskutovala aj strana za ľudí. Jej šéfka Veronika Remišová označila riziko rozpadu vládnej koalície za reálne a avizovala potrebu prijať zásadné rozhodnutie v strane.

 

 

Matovičovi padajú preferencie. Neuveríte, kam utekajú jeho voliči!
Matovičovo hnutie OĽaNO sa v preferenciách raketovo prepadáva. Je však zaujímavé sledovať, ku komu utekajú jeho voliči. To predsedu vlády určite nepoteší a iba irónia jeho osudu to nebude. Čítať ďalej
03 | 03 | 2021 | Ivan Brožík