HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Draxler: „Cirkusový festival v podaní koaličných strán odkrýva tragický stav slovenskej politiky“

Juraj Draxler šokujúco priznáva, že za zlé podmienky vo väzbe môžu aj vlády Smeru-SD. Fotokoláž (via TASR)

„Cirkusový festival, ktorý odvčera predvádzajú koaličné strany, len ukazuje, ako veľmi zle na tom ako štát v tejto chvíli sme.“ Citát – exminister školstva, Juraj Draxler.

„Vládna kríza vypukla nečakane a nie kvôli pošliapavaniu ľudskej dôstojnosti a neústavým krokom. Ale preto, že kaviareň hovorí, že Rusko je zlé a nemáme od neho nakupovať. Navyše celú krízu akoby odštartovala neparlamentná strana PS. Celé je to bizarné, absurdné.“ Píše na sociálnej sieti svoj postreh Juraj Draxler.

Reprofoto FB (@Juraj Draxler)

„Lenže ešte vždy môže byť aj horšie. Pokojne môžeme mať po ďalších voľbách nefunkčný parlament s mnohými straničkami. Navyše vládu tak destabilizovanú, že už nebudú napríklad ani chodiť načas výplaty štátnych úradníkov či dôchodky a začnú sa rúcať mnohé ďalšie veci, ktoré dnes berieme ako samozrejmé.“ Varuje v ďalšej časti textu Draxler.

„Nie, v tejto chvíli nie je dôležité „hlavne odstrániť Matoviča“, ako mnohí vykrikujú. Podobne ako mnohí pred rokom kričali, že hlavné je ostrániť Smer. A potom sa nejako uvidí.“

Draxler varuje, že „práve to „potom sa nejako uvidí“ je koreňom všetkého politického zla, ktoré tu máme.
Slovensko potrebuje smerovať k stabilnej vláde, k vládnutiu bez hysterického politikárčenia za silného skandovania médií, k sústavnému, pozornému riešeniu všetkých tých rokmi nahromadených vecí, ktoré riešiť treba. A na to treba príčetné programy a skupiny príčetných ľudí.“

„Odstrániť Matoviča“ by bol rozhodne veľmi slabý program. Ak by voľby mali byť len o tom, budeme vidieť najmä odlev schopných ľudí, ktorých v takom slabom štáte nebude nič držať.“ Hovorí síce Juraj Draxler v budúcom čase, ale ten stav už nastal v čase minulom a pokračuje aj v súčasnosti.

Draxler: „Najskôr som tomu „čisteniu“ fandil, ale teraz? V akom režime to preboha žijeme?“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info