fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Moslimovia budú musieť byť zaočkovaní proti Covid-19, ak sa budú chcieť zúčastniť púte do Mekky

Ilustračné foto / Pixabay

Saudská Arábia oznámila, že každý moslim, ktorý sa chce zúčastniť každoročnej púte do Mekky, sa musí zaočkovať proti Covid-19, informuje portál RT.

Saudskoarabské ministerstvo zdravotníctva v utorok potvrdilo rozhodnutie s tým, že očkovanie bude „hlavnou podmienkou účasti“. Minister zdravotníctva Tawfiq Al Rabiah uviedol, že pre všetkých pútnikov bude potrebné „povinné očkovanie“.

Všetci moslimovia sú povinní zúčastniť sa hadždžu aspoň raz v živote. Púť sa skladá z päťdňovej série rituálov, ktorých sa zúčastňujú dva milióny ľudí v Mekke a v jej okolí, duchovnom domove islamu. Moslimovia veria, že rituály ponúkajú príležitosť vymazať minulé hriechy a začať odznova pred Bohom.

Japonsko nalieha na Čínu, aby prestala s análnymi výtermi na zistenie prítomnosti Covidu

Ministerstvo nespresnilo, či tohtoročný hadždž, ktorý sa má začať večer 17. júla, vylúči pútnikov z krajín mimo kráľovstva, aby zabránili šíreniu Covidu. Minuloročné rituály boli obmedzené iba na 1 000 pútnikov, ktorí žili v Saudskej Arábii.

Kráľovstvo začalo očkovací program 17. decembra s použitím vakcín Moderna, Pfizer a AstraZeneca. Saudskí úradníci tvrdia, že sa vyskytlo 377 700 prípadov koronavírusu a kráľovstvo hlásilo asi 6 500 smrteľných prípadov.

Iba jedna dávka vakcíny zredukovala hospitalizácie v Anglicku u ľudí nad 80 rokov o 80 percent

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info