fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Iba jedna dávka vakcíny zredukovala hospitalizácie v Anglicku u ľudí nad 80 rokov o 80 percent

Ilustračné foto / Pixabay

Aplikovanie jednej dávky vakcíny Pzifer alebo AstraZeneca proti Covid-19 znížila mieru hospitalizácie osôb vo veku nad 80 rokov o 80 percent. Uviedli to predstavitelia verejného zdravotníctva v Anglicku (PHE). S odvolaním sa na novú štúdiu o tom informuje portál RT.

Štúdia podporuje podobné zistenia, ktoré minulý týždeň oznámili škótski úradníci. Doteraz dostalo viac ako 20 miliónov ľudí v Británii najmenej jednu dávku z troch schválených vakcín.

Spoločnosť PHE uviedla, že u osôb vo veku 70 rokov a viac bola vakcína spoločnosti Pfizer-BioNTech účinná po štyroch týždňoch od 57 do 61 percent.Vakcína Oxford-AstraZeneca medzi 60 a 73 percentami. Vakcínu Moderna schválili na použitie aj zdravotnícke regulačné orgány Spojeného kráľovstva, štúdia ju však podrobne neuviedla.

České médiá: Na Slovensko dorazil Sputnik V a policajti v civile budú kontrolovať dodržiavanie opatrení

V štúdii sa tiež uvádza, že „vakcíny majú dobrý účinok aj na britskú mutáciu.“ Britský minister zdravotníctva Matt Hancock uviedol, že výsledky novej štúdie môžu tiež pomôcť vysvetliť, prečo počet hospitalizácii za posledných pár týždňov výrazne klesol.

Česko pravdepodobne schváli ruskú vakcínu Sputnik V, signalizuje Babiš

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info