fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Je to sexuálny predátor a monštrum! Guvernér New Yorku čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania

Guvernér New Yorku Andrew Cuomo
Guvernér New Yorku Andrew Cuomo / REUTERS
Republikánka Elise Stefaniková vyslovila naliehavú požiadavku na newyorského guvernéra Andrewa Cuomoa. Má okamžite odstúpiť po tom, čo ho ďalšia z jeho bývalých zamestnankýň obvinila zo sexuálneho obťažovania, informuje portál RT.

„Guvernér Cuomo je kriminálny sexuálny predátor a musí okamžite rezignovať,“ uviedla Stefaniková vo vyhlásení vydanom krátko po tom, čo New York Times v sobotu zverejnil podrobný popis obvinení bývalej asistentky Charlotte Bennettovej. Tá guvernéra obvinila zo sexuálneho obťažovania.

Stefaniková poznamenala, že „je jednou z prvých a jednou z mála volených predstaviteľov, ktorí vyzvali guvernéra, aby rezignoval už 14. decembra“.  Vtedy jeho bývalá zamestnankyňa Lindsey Boylanová prvýkrát obvinila Cuomoa zo sexuálneho obťažovania, ktoré trvalo „celé roky“. Stefaniková už vtedy naliehala na ďalších vodcov štátu New York, aby im „dorástla chrbtica“.

„Článok v New York Times, ktorý hovorí o chorom pracovisku guvernéra Cuomoa, sexuálnom obťažovaní a správaní sa guvernéra na pracovisku je taký strašný, že mi naskakovala husia koža,“ napísala Stefániková.

Poliak si odsedel osemnásť rokov za vraždu, ktorú nespáchal. Dostal rekordné odškodné

Demokratická senátorka štátu New York Alessandra Biaggiová výzvu zopakovala a označila Cuomoa za monštrum. „Guvernér Cuomo, ste monštrum a je čas, aby ste išli. Hneď,“ tweetovala senátorka. Primátor New Yorku Bill de Blasio, starý súper Cuomoa, vyzval na „úplné a nezávislé vyšetrovanie“ obvinení.

Obvinenia prichádzajú v čase, keď Cuomo čelí samostatnému vyšetrovaniu FBI, ktoré sa týkaj obvinení, že jeho administratíva nedostatočne hlásila počet úmrtí v opatrovateľských domovoch až o 50 percent. Zjavne preto, aby Trumpovej vláde nedala politickú zbraň proti Demokratickej strane.

Babiš vo vysielaní takmer plakal: Chceli zastreliť mňa a moju rodinu!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info