HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Čarnogurský odhalil šokujúce informácie z Kočnerovho spisu: Spomína Lipšica, Budaja, Kisku, aj Sörösa

Ján Čarnogurský / Fotokoláž HD (via TASR)

Právnik a bývalý premiér Ján Čarnogurský zverejnil v statuse na sociálnej sieti časť výpiskov z trestného spisu proti Mariánovi Kočnerovi. Vyplýva z neho, že za demonštráciami a mediálnymi kampaňami stojí organizovaná skupina. Mená, ktoré sa spomínajú, vás prekvapia.

Ján Čarnogurský bol predsedom vlády od apríla 1991 do júna 1992, ale ako právnik sa počas svojej praxe dostal k rozličným trestným spisom. On sám vo svojom statuse tvrdí, že k výpiskom z trestného spisu proti Mariánovi Kočnerovi a spol. sa dostal legálnou cestou. A že v médiách sa uverejňujú len selektívne výpisky z  neho. „V spise sú však aj iné dokumenty,“ tvrdí Čarnogurský v statuse.

Budaj cez deň kričal na tribúnach a v noci dohadovali veci s komunistami

V trestnom spise sú podľa neho záznamy zo sledovania najmä Štefana Hríba (šéfredaktor .týždeň), ale aj ďalších. „Skupina sa schádza obyčajne v bare Next Apache na Panenskej ulici v Bratislave. Budem uvádzať citáty s uvedením čísla lisu vo vyšetrovacom spise, ktorý je teraz na súde.

Číslo listu 13077: „Hríb a uvedený neznámy muž sa počas toho, ako Lipšic telefonoval, venovali tiež téme Kaliňák – Bašternák. Vraj to vyzerá, že to Kaliňák neustojí, vraj už nemá takmer žiadny vplyv,“ odkrýva v statuse Čarnogurský časť zo spisu, a vzápätí pridáva ďalšiu, oveľa zaujímavejšiu.

„Tlak musí pokračovať „minimálne do očakávaného apríla“. Ak sa vraj podarí poriadne „zdvihnúť vlnu“ môže z nej vzísť nová sila, tak tomu vraj v histórii vždy bolo – hlas ľudu, hlas boží… (viď video 4 a 5). /záznam z 29. 3. 2017/).

Číslo listu 13095: Hríb a Peter Zajac sa rozprávali ako sa naskytuje šanca, že Sörösovu univerzitu presunú z Budapešti do Bratislavy (pre politiku Viktora Orbána). Hríb: „Viete si predstaviť, čo by sme tým získali? Zaviedol (asi Sörös) by sem finančné toky, posilnilo by nás to, bol by tu nový priestor pre novú základňu pre progresívne zmýšľajúcich ľudí“.“

Odkrývaniu skutočných charakterov niektorých ľudí alebo nebolo konca. „Peter Zajac sa obrátil na Hríba a povedal mu „ja som zakladal VPN, boli tam kadejakí ľudia, no najviac ma dostalo, keď Budaj cez deň kričal na tribúnach a v noci v byte Jána Langoša dohadovali veci s komunistami, osobne som ich vymákol, to bol hnus najvyššieho zrna, hnus, hnus a ešte raz hnus, ale čo sa vtedy dalo robiť? … Si predstav, že by už vtedy sme sa trieštili, všetko bolo rozbehnuté, nikto z nás nevedel kto je komunista, liberál, sociálny demokrat či konzervatívec, ani ja nie. Takí sme boli zblbnutí…“ píše sa v spise, ktorý vo svojom statuse odkrýva Ján Čarnogurský starší.

Prečo naozaj išiel Haščák do väzby? A kto bude ďalší? (Ján Čarnogurský ml.)

Prezident Kiska mal tlačiť na Kaliňáka a „vyhrabávať“ sa mali veci na Kočnera

V istom momente sa v spise spomínajú mená Daniel aj Peter, ktoré, podľa Čarnogurského mohli patriť novozvolenému špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi či súčasnému poslancovi Národnej rady za Sme rodina Petrovi Pčolinskému.

„V jednej chvíli sa naňho (Štefana Hríba- poz.) obrátil Peter Zajac a akoby len Štefana Hríba sa opýtal, či sa Petrovi podarila „tá vec u Šafárika“. Hríb mu kývol a dodal, že „Dano (Lipšic?) i Peter (Pčolinský?) to tam majú dobre obsadené“ /7. 4. 2017/.

Číslo listu 13104: „Tentoraz chýbali Samuel Abrahám, brat Fedora Gála i neznámy muž prichádzajúci na BMW s nemeckým evidenčným číslom vozidla. V tento večer dominovala „téma Kiska“. Jeho prejav v parlamente a prísľub, že bude pokračovať v tlaku na Kaliňáka. Ktosi z tejto partie mal byť s Krpelanom (tlačový tajomník vtedy prezidenta Kisku – pozn.) a dohadovať postupy,“ odhaľuje ďalšie zákulisie spisu Čarnogurský.

Tlačiť sa vraj malo hlavne na festivale Pohoda. Aj na prednáškach prezidenta na stredných a vysokých školách po letných prázdninách. Na jeseň sa chystali ďalšie protesty. Účastníci údajne neboli spokojní s tým, ako len málo a s minimálnym účinkom na protestoch pomohli herci.

„Chýba tam vraj presvedčivý a úderný rečník, ktorým Kramár jednoducho nie je. Ľudia mu neveria, nejdú za ním. … Na tomto je vraj nutné popracovať. … Peter Zajac sa spýtal Štefana Hríba na Mariána Kočnera. Hríb mu odpovedal niečo v tom zmysle, že je to téma „smečka“ a „enkárov“, že sa mu v tom nechce hrabať.

Niekto podotkol, pravdepodobne neznámy muž z Volva, že je s ním (s Kočnerom) spájaných toľko káuz, že sa v tom jednoducho musí hrabať. … Peter Zajac potom zvážnel a spýtal sa na Ivetu. Hríb odpovedal, že s ňou pracujú a postupne ju prezentujú v médiách čoraz viac.“ Tám končí svoj status Ján Čarnogurský st., pričom Ivetou bola zrejme myslená budúca premiérka Iveta Radičová.

Matovič je ako veľké decko, opája ho dav. Nepripomína vám to niečo?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info