HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Belousovová: Vystrájanie vlády mi pripomína Planétu opíc. Na ministroch nenechala jedinú nitku suchú

Anne Belousovovej vyčíňanie súčasnej vlády občas pripomína film Planéta opíc. Ilustračné foto: Zdroj: fffilm.name.cz

Expolitička Anna Belousovová je na sociálnej sieti pravidelnou kritičkou premiéra Matoviča a jeho kabinetu. Ako sama priznala, svoj návrat do veľkej politiky nevylučuje, no ani ho nevyhľadáva.

Bývalá predsedníčka SNS a poslankyňa Národnej rady Anna Belousovová je v súčasnosti „iba“ poslankyňou mestského zastupiteľstva v Čadci, kde býva. Na sociálnej sieti ale nevynechá príležitosť, aby skritizovala premiéra Matoviča. Jeho vládu prirovnáva k opiciam z filmu Planéta opíc, píše portál ereport.sk.

Táto vláda za takmer rok, čo je pri moci, dovrzala takmer všetko, čo sa len dalo

Anna Belousovová sa do veľkej politiky dostala spoločne s jej vtedajším šéfom Jánom Slotom, po ktorom sa neskôr stala predsedníčkou národniarov ona. Obaja, po vzájomných sporoch, napokon vycúvali nielen zo strany, ale aj z veľkej politiky. Teraz sa expolička zameriava vo svojich statusoch najmä na kritiku súčasnej vlády lebo, ako priznala, jej zasahuje do jej občianskeho života. Za súčasnej vlády je vrcholová politika podľa nej mimoriadne nekvalitná a sama pre ňu nemá dobrého slova.

„Vyjadrujem sa k veciam, ktoré sa ma dotýkajú ako občana. Politika tak povediac prichádza za každým z nás, pretože každého jedného na Slovensku sa dotýka fakt, že táto vláda za takmer rok „dovrzala“ všetko, čo sa dalo. Prečo by som mala práve ja čušať?” vysvetľuje Belousovová a dodáva, že za jej aktivitou na sociálnej sieti netreba hľadať snahu opätovne sa zviditeľniť, aj keď svoj návrat do politiky nevylučuje.

„To nezávisí len odo mňa. Nič nevylučujem, ale ani nejakým spôsobom nechystám. Ani za tým nič takéto netreba hľadať.”

Za roky v parlamente toho Belousovová zažila veľa ale to, čo predvádza terajšia vláda vraj vôbec nečakala. „Nikdy som si nevedela predstaviť, že by sa druhým najvyšším ústavným činiteľom stal niekto ako Boris Kollár. Človek s takou minulosťou, prítomnosťou a „morálnymi” hodnotami,” nechápe Belousovová.

„Alebo, že sa Matovič stane predsedom tejto vlády. Ja keď mám povedať „premiér Matovič” tak mi to akosi neprechádza cez ústa. Jednoducho rozum mi to neberie,” skonštatovala na dresu premiéra s tým, že to, čo mu stačilo ako opozičnému krikľúňovi už v jeho terajšej funkcii nestačí. Pamätná je aj facka, ktorú dala po vzájomnom konflikte Matovičovi v roku 2010, ktorý bol vtedy obyčajný poslanec.

„Vypadnite už konečne do čerta!“ odkazuje Belousovová vláde Igora Matoviča

Gröhling nemá a nikdy nemal so školstvom nič spoločné, ak nerátame, že chodil do školy

S odstupom času, keď pozerám čo stvára teraz, tak začínam ľutovať, že som mu vtedy nedala dve, a poriadne, pretože vtedy to bola len taká symbolická,“ netají exšéfka národniarov, ktorej veľmi prekážajú aj neustále testovania.

„On si tak zmyslel a dotlačil a možno aj dovydieral svojich koaličných partnerov k tomu, že radšej mlčia a držia si svoje korytá, ako by mu povedali normálne na rovinu, že robí hlúposti a niekedy aj hanbu” vraví Belousovová. Dodáva, že v normálne fungujúcom štáte by mal byť za to Matovič trestne stíhaný.

Krv sa v žilách búri Belousovovej aj pri mene šéfa rezortu školstva. „Minister školstva Branislav Gröhling je slovné spojenie, ktoré ma vždy rozčúli,” dostáva sa opäť do varu expolitička. „Ten človek nemá a nikdy nemal so školstvom nič spoločné, ak nerátame, že chodil do školy. Je vyučený obuvník, urobil si nejaké rekvalifikačné kurzy na vizážistu, alebo kaderníka. Získal pochybným spôsobom diplom z práva, ktoré však nikdy nerobil,” vysvetľuje Belousovová, prečo v nej pri mene Gröhling vzkypí zlosť.

Expolitička prezradila, akú osobnú skúsenosť mala „ministrovými“ službami. „Keď padlo meno Gröhling ako nový minister školstva, zdalo sa mi nejaké známe,. Potom som zistila, že naozaj to je ten, ku komu som chodila ako ku kaderníkovi. Demokracia je síce mocná čarodejka, ale čo je veľa to je moc,“ krúti hlavou Belousovová.

Zveriť rezort školstva do rúk človeka, ktorý má ešte aj spochybniteľný diplom, je, podľa jej slov, nad je chápanie. „To je dôkaz toho akú hodnotu dáva nielen SaS, ale aj celá táto vláda školstvu a vzdelaniu národa vôbec. Vystrájanie tejto vlády občas pripomína scény z filmu  Planéta opíc. Opice keď obsadili nejaké mesto, začali všetko rozbíjať a ničiť. Múzeá, knižnice, umenie a všetky hodnoty, ktoré ľudstvo vytvorilo,” vysvetlila Anna Belousovová dôvod, prečo kroky tejto vlády prirovnáva ku kultovému filmu.

Belousovová: Ak odrátame podvodom získaný vysokoškolský diplom, tak rezort školstva  riadi učňovkár!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info