HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vojaci v uliciach! Vláda chce krajinu uzavrieť od budúceho týždňa a vynútiť si to armádou

Jaroslav Naď / Fotokoláž (via TASR, Shutterstock)

Vláda zvažuje od budúceho týždňa sprísniť lockdown. Dodržiavanie opatrení by v uliciach vraj mohli kontrolovať vojaci. Vypnú sa vraj mnohé fabriky, predajne okrem nevyhnutných, aj školy. Trvať by mohol 2 – 3 týždne, informuje pravda.sk. Bližšie informácie má dnes oznámiť premiér Matovič. 

Jednou z možností, ako zlepšiť epidemiologickú situáciu, je opätovné uzavretie krajiny. Dokonca aj časti priemyselných podnikov. Pre portál pravda.sk to pripustil predseda Národnej rady SR Boris Kollár. Prísny lockdown by mohol trvať dva alebo tri týždne.

Dnes by mal o opatreniach informovať premiér Matovič. Komunikovať má výsledok okrúhleho stola s vedcami, ktorý sa uskutočnil v minulých dňoch.

„Keď budú vedci odporúčať lockdown, naši ministri za to zahlasujú,“ povedal v diskusnej relácii Na hrane televízie JOJ Kollár.

Podľa informácií Pravdy je výsledkom rokovaní premiéra so skupinou vedcov práve návrh na uzavretie krajiny a vyhlásenie lockdownu. V prevádzke by mali zostať len nevyhnutné priemyselné podniky a tie, ktoré by si v prípade uzavretia mohli nárokovať od štátu na vysoké odškodné. „Infekcia sa šíri v podnikoch, rodinách a tajných žúrkach,“ povedal Pravde štátny tajomník jedného z ministerstiev.

Trestaní za neschopnosť tejto vlády sme my, občania, hnevá sa Belousovová

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info