HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Už je to tu, idú nás kontrolovať: Letecké spoločnosti chcú do marca zaviesť „cestovný Covid pas“

Ilustračné foto: pixabay.com

Medzinárodné združenie leteckých dopravcov (IATA) oznámilo, že do marca vydá cestovný Covid pas, ktorý by mal vraj uľahčiť cestovanie, informuje portál RT.

Opatrenie, ktoré sa nazýva cestovný pas IATA, je vraj zamerané na zjednodušenie procesu cestovania. Vládam, leteckým spoločnostiam a cestujúcim by mali byť k dispozícii „presné informácie, bezpečná identifikácia a overené údaje“, Tie majú vyhovovať všetkým obmedzeniam spojených s Covid-19.

IATA načrtla časovú os pre úplné zavedenie cestovného pasu. Počiatočné štádium sa vyvíja v spoločnosti Singapore Airlines. Ďalších 20 leteckých spoločností testuje jeho aplikáciu.

Organizácia uviedla, že v najbližších mesiacoch ho začne využívať viac spoločností. Jej cieľom je mať hotový preukaz koncom marca.

Počet nových prípadov ochorenia Covid-19 na celom svete klesol od januára o polovicu

Niektoré spoločnosti vyjadrili znepokojenie nad tým, že zvyčajne silní letná sezóna je stále „zostáva slabá“. IATA, ktorá má asi 290 členov, vyzvala vlády, aby jej poskytli ďalšiu finančnú podporu. Chce tak zabrániť zhoršeniu krízy v cestovnom ruchu.

Vyhlásenie IATA prichádza po tom, čo Europol vydal varovanie pred zločincami, ktorí cestujúcim predávajú sfalšované výsledky testov na Covid-19 a umožňujú im obísť platné bezpečnostné obmedzenia.

Ruský fond priamych investícií verí, že Slovensko schváli vakcínu Sputnik V

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info