HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blanár: Za Matoviča stúpla nezamestnanosť zo 4,98 na 7,81 percenta

Na snímke poslanec parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). FOTO TASR - Martin Baumann

Poslanec Smeru Juraj Blanár uverejnil graf, z ktorého vyplýva, že za vlády Igora Matoviča stúpla nezamestnanosť o tri percentá. Dnes si pripomíname Deň boja proti nezamestnanosti, píše v statuse na Facebooku.

„V januári 2012 počas vlády Ivety Radičovej, ktorej súčasťou bol nielen Igor Matovič, ale aj SaS, bola nezamestnanosť na úrovni 14,9 percent. Po rozpade ich koalície vyhral voľby Smer a na pozíciu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny nastúpil Ján Richter. Aj zásluhou jeho cieľavedomej a tvrdej práci sa mu podarilo k januáru 2016 zraziť nezamestnanosť na 10,39 percenta. A potom prišla ďalšia naša vláda, kde sme vedeli, že ak chceme budovať sociálny štát a chrániť štát právny, tak si nemôžeme vyberať a zobrali sme na seba zodpovednosť aj za trh práce,“ spomína Blanár.

Blaha odkazuje Matovičovi: Vy ste tou najväčšou hanbou národných dejín

„Pred minuloročnými voľbami sa Slovensko dostalo na rekordnú mini úroveň nezamestnanosti – 4,98 percenta. A potom nastúpila vláda Igora Matoviča a jeho družiny. A čuduj sa svete, po roku sa nezamestnanosť opäť šplhá nahor. Január 2021 hlási 7,81 percent. Obávam sa, že to nepotrvá dlho a vďaka tejto vláde prekonáme aj negatívny rekord vlády Ivety Radičovej,“ uzatvára Blanár.

Ja verím na zázraky, som veriaci človek! Šokujúco obhajuje Krajniak otváranie kostolov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info