fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Príbuzný kráľovnej je vo väzení za sexuálne napadnutie

Kráľovná Alžbeta ll. / Twitter (@mshaw555)

Simon Bowes-Lyon, gróf zo Strathmoru, bol odsúdený na desať mesiacov za útok na ženu v dome jeho predkov na hrad Glamis vo škótskom Anguse, informuje Guardian.

Bowes-Lyon, ktorý je synom bratranca kráľovnej, bol v utorok odsúdený. Súd skonštatoval, že k útoku došlo v spálni na zámku minulý rok vo februári.

Napadnutá žena sa zúčastnila trojdňovej akcie pre styk s verejnosťou na hrade a išla spať, keď po polnoci vošiel do jej izby „opitý“ Bowes-Lyon. Zatlačil ju na posteľ a sexuálne napadol.

Šerif Alastair Carmichael situáciu Bowes-Lyonovi pred súdom opísal: „Počas toho všetkého dala jasne najavo, že chce, aby ste prestali. Opakovane vám hovorila, že má priateľa, opakovane vám hovorila, aby ste odišli a opakovane vás musela od seba neustále tlačiť. Všetko ste ignorovali.“

Ako zarobiť na korone: prvý účes po lockdowne za 422 eur

Šerif uviedol, že útok trval 20 minút. Jeho obeť bola „rozrušená a vystrašená“. Povedal, že aj rok po útoku má stále nočné mory a pocit paniky.

„Toto sexuálne napadnutie sa zhoršilo z niekoľkých dôvodov. Boli ste hostiteľom sťažovateľky a využili ste túto pozíciu. Prinútili ste ju pustiť vás do spálne, napadli ste ju tvárou v tvár jej opakovaným slovným a fyzickým protestom a sťažovateľke ste opakovane bránili v úteku z jej spálne. Miera sily, agresie a vytrvalosti, ktoré ste použili, sú trestuhodné,“ uviedol šerif pred súdom.

Holandské reštaurácie žalujú štát, stravovací priemysel krachuje

Carmichael uviedol, že nižší trest odňatia slobody, ako napríklad pokuta alebo domáce väzenie, nie je vhodný. Vo vyhlásení pred súdom po tom, čo sa minulý mesiac priznal k vine, sa Bowes-Lyon ospravedlnil a uviedol, že sa za svoje činy hanbí.

Povedal, že sa „v noci opil“, čo podľa neho „nebolo ospravedlnením“ jeho konania a dodal: „Nemyslel som si, že som schopný správať sa tak, ako som sa správal, ale musím tomu čeliť a prevziať zodpovednosť.“

Zlé vysvedčenie pre AstraZeneca: desiatky chorých učiteľov po očkovaní v Taliansku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info