fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hviezdy plážového volejbalu bojkotujú turnaj v Katare. Krajina totiž zakázala bikiny

bikini
Ilustračný obrázok / pixabay

Kto sa snaží usporiadať turnaj v plážovom volejbale bez bikín? Katar. A dve nemecké volejbalové hviezdy ho práve preto chcú bojkotovať, informuje portál Breitbart.

Katar by mal v marci usporiadať turnaj v plážovom volejbale FIVB World Tour. Aj keď má moslimský národ na Blízkom východe dostatok slnka a piesku, jedna vec, ktorá ich nezaujíma, sú bikiny. Práve kvôli katarskému zákazu súťažiť v bikinách sa hviezdne nemecké duo Karla Borgerová a Julia Sudeová vyhráža bojkotom turnaja.

„Sme tu, aby sme robili svoju prácu, ale bránia nám nosiť pracovné oblečenie,“ uviedla Borgerová podľa TMZ Sports pre nemeckú rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk. Správy naznačujú, že Katar by bol radšej, keby si konkurentky obliekli košele s dlhými nohavicami.

V Iráne musia mať po novom pokrývku hlavy aj kreslené postavičky

Katarská volejbalová asociácia uviedla zmenu oblečenia ako požiadavku, no vydáva tiež vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že športovci majú povolené súťažiť v medzinárodných uniformách. Čo sú v podstate krátke bikiny. Kto sa má teda z toho vysomáriť?

Borgerová povedala: „Toto je skutočne jediná krajina a jediný turnaj, kde nám vláda hovorí, ako máme robiť svoju prácu – to kritizujeme.“ Dvojica si tiež položila otázku, či by štát ako Katar, ktorý je obviňovaný z porušovania ľudských práv, mal byť vôbec hostiteľom turnaja.

„Pýtame sa, či je vôbec potrebné usporiadať turnaj,“ vyhlásila Borgerová. Nie je známe, koľko ďalších volejbalistov sa k bojkotu pripojí.

Ako zarobiť na korone: prvý účes po lockdowne za 422 eur

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info