HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Svoje obete pomlel v mlynčeku na mäso a manželku hodil k levici. Začalo sa pojednávanie s „hrobárom“ sátorovcov

Facebook (Ján Petrovič)

Začalo sa pojednávanie s Lehelom Horváthom, zvaným aj „hrobár“, pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, píše portál Nový Čas.

„Nemám záujem uzavrieť dohodu o vine a treste s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP),“ uviedol Horváth, ktorý je obžalovaný celkovo z piatich vrážd. Eskortovali ho z väzby na pezinský súd, pričom proces je naplánovaný na 23. februára.

Okrem piatich vrážd je Horváth obžalovaný aj z krádeže 45,5 milióna slovenských korún, ktoré mal odcudziť z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede. Medzi jeho obeťami bol aj šéf sátorovcov Ľudovít Sátor, ktorého telo sa dodnes nenašlo, pričom páchatelia mali jeho pozostatky niekoľkokrát vykopať a premiestňovať. Ďalšou obeťou Horvátha je účtovník skupiny Andrej Reisz, ktorého zavraždil v roku 2006, a jeho údajne prvá obeť Čuba Karik, ktorého usmrtil v roku 2003. „Hrobár“ mal pritom svoje obete zastreliť a pomlieť v mlynčeku na mäso.

Najvyšší súd SR Horvátha poslal do väzby v apríli minulého roku. Ten sa zbavil obžaloby v súvislosti s prípadom, v ktorom mal za pomoci svojho syna napadnúť manželku a hodiť ju k levici do klietky.

Rodinná tragédia: Na koronavírus v krátkom čase podľahli zdravotná sestra aj jej manžel

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info