HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Žilinka: Budem prísne kontrolovať Lipšica a dianie na Úrade špeciálnej prokuratúry

Maroš Žilinka a Daniel Lipšic / Facebook (SITA Slovenská tlačová agentúra a.s.)

Generálny prokurátor Maroš Žilinka bude prísne kontrolovať dianie na Úrade špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a Daniela Lipšica na jeho čele, informuje portál ereport.sk.

Žilinka sa v diskusnej relácii TA3 V politike vyjadril k novozvolenému špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi. Stretol sa s ním a hovorili spolu o štruktúre a budúcnosti ÚŠP. „Musím povedať, že sme sa zhodli,“ uviedol. Dodal, že bude prísne kontrolovať dianie na ÚŠP a Lipšicove kroky.

Žilinka zdôraznil, že pri uskutočňovaní svojich vízií týkajúcich sa zmien v prokuratúre bude „nezávislý a bez akéhokoľvek politického vplyvu“. „Už tá silná prierezová podpora poslancov pri voľbe ma oslobodzuje od toho, že by si ma niekto privlastňoval. Poznám sa s politikmi, no nestretávam sa s nimi, teraz už vôbec nie. Teda, ak nejde či nepôjde o pracovné stretnutia,“ spresnil Žilinka.

Vyjadril spokojnosť s napĺňaním organizačno-personálnych zmien a s prokurátormi, ktorí sú tieto zmeny pripravení realizovať podľa jeho predstáv. „Samozrejme, zmena kultúry, zmena spôsobu práce, je beh na dlhú trať. No našiel som množstvo kolegov, ktorí sú pripravení prijať výzvy a stotožňujú sa s víziami, s ktorými som prišiel,“ uviedol Žilinka. Pri dozeraní na prokurátorov bude presadzovať najmä zákonnosť.

Žilinka: Je neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej trestnej činnosti boli držiteľmi strelných zbraní

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info