fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Bitcoin takmer každý deň láme svoje vlastné rekordy. Investovali ste už?

Ilustračný obrázok / pixabay

Najpopulárnejšia kryptomena, Bitcoin, tento týždeň takmer každý deň láme svoje vlastné rekordy v zdanlivo nezastaviteľnom závode, avšak nájdu sa aj skeptici, ktorí tvrdia, že ide o bublinu, informuje portál RT.

Hodnota kryptomeny v piatok vyskočila o viac ako dve percentá, pričom prekonala historické maximum dosiahnuté len pred dvoma dňami. Podľa údajov spoločnosti CoinMarketCap kryptomena stanovila novú rekordnú cenu nad 53 000 dolárov. Vďaka nedávnym ziskom jej trhový strop počas piatkového obchodovania prekročil úroveň 990 miliárd dolárov.

Aby sme to uviedli do súvislostí, trhová hodnota Bitcoinu je väčšia ako trhová hodnota spoločnosti Tesla alebo Facebook a takmer dvakrát väčšia ako Berkshire Hathaway od Warrena Buffetta. Len v roku 2021 Bitcoin zvýšil svoj trhový strop o viac ako 400 miliárd dolárov, čím prekonal väčšinu tradičných aktív.

Švédsko a Francúzsko hlásia vedľajšie účinky pri očkovaní vakcínou od AstraZenecy

Začiatkom februára spoločnosť Tesla odhalila svoju investíciu do Bitcoinu vo výške 1,5 miliardy dolárov, zatiaľ čo spoločnosť Mastercard uviedla, že čoskoro povolí transakcie s niektorými kryptomenami.

Skeptici však stále tvrdia, že Bitcoin je neudržateľný a varujú, že kryptotrh je ďalšou bublinou, ktorá zhorí na popol. JP Morgan nazval kryptomenu „ekonomickou vedľajšou show“, pričom poznamenal, že adopcia mainstreamom skutočne znižuje výhody diverzifikácie do Bitcoinu.

Izrael vyvíja s USA nový obranný systém proti balistickým raketám (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info