HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ako hrach na stenu: zamestnávatelia vyzvali vládu, aby schválila ruskú vakcínu Sputnik V

Ruská vakcína na Covid-19 s označením Sputnik V

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ) vyzvala vládu, aby  schválila ruskú vakcínu Sputnik V, informuje AZZZ. Apel zamestnávateľov bol však len hádzaním hrachu na stenu, pretože vláda ho odignorovala a nákup ruskej vakcíny odmietla.

„V momentálnej situácii nie je na mieste presadzovať geopolitické záujmy, ale hľadieť na ľudské životy.  Čakať na povolenie registrácie od Európskej liekovej agentúry môže spôsobiť, že nás predbehnú iné krajiny a vakcín bude na trhu nedostatok, čím by výrazne mohla stúpnuť aj cena za Sputnik V,“ vyhlásil generálny sekretár AZZZ Oto Nevický.

Asociácia sa stotožňuje s rozhodnutím premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý chcel zabezpečiť pre Slovensko aj ruskú vakcínu Sputnik V. AZZZ vyzvala vládu, aby v čo najkratšom čase zabezpečila registráciu a distribúciu Sputniku V, a taktiež aby udelila povolenie očkovať všetkým lekárom, ktorí spĺňajú podmienky skladovania a manipulácie s vakcínou.

Drucker: Prestaňte robiť pokusy na ľuďoch a prenechajte riadenie niekomu, kto to vie

V prípade zvýšenej ceny ruskej vakcíny by mali byť zamestnávatelia pripravení doplatiť zamestnancovi rozdiel v cene, ďalej tvrdí AZZZ, pričom tento doplatok by sa stal daňovo uznateľným nákladom a u zamestnanca by nebol zahrnutý do zdaniteľných príjmov.

České médiá: Chmelár sa hanbí za Matoviča a SNS požaduje vakcínu Sputnik V

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info