M. Kollár nevylúčil politický "prestup", ďalej chce však podporovať programové vyhlásenie vlády
17 | 02 | 2021 I tasr

Poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Kollár, ktorý v stredu oznámil odchod zo strany Za ľudí i z vládnej koalície, zostáva nezaradeným poslancom. Momentálne nerieši svoju politickú budúcnosť, ale nevylučuje prípadný prestup tam, kde "to bude dávať zmysel". Avizuje podporu návrhom, ktoré sa budú opierať o programové vyhlásenie vlády. Vie si predstaviť aj podporu ústavných zmien, ak budú v prospech krajiny.


"Neriešim v tejto chvíli moju politickú budúcnosť. Prestup do nejakej inej strany ani nebol primárne dôvodom môjho odchodu. Ak to bude moje prvé a posledné volebné obdobie v parlamente, tak to tak bude. Ak sa v budúcnosti nájde priestor, kde to bude dávať zmysel, nevylučujem, ale v tejto chvíli nevediem aktívnu komunikáciu, kam by som zajtra, pozajtra prestúpil," reagoval Kollár na otázku TASR, či sa chystá vstúpiť do inej politickej strany.

Poslanec si nevie predstaviť spoluprácu s ostatnými nezaradenými poslancami. "Neodchádzam z vládnej koalície preto, aby som začal spolupracovať so Smerom, starým či novým, so starými či novými kotlebovcami," dodal. Kollár nevie, či ho budú nasledovať kolegovia zo Za ľudí. "Nie je ani mojím cieľom rozbíjať stranu, ani som neorganizoval žiadny hromadný odchod," skonštatoval.

Kollár nemá problém podporiť všetky dobré veci, ktoré budú opreté o program vlády. "Viem sa baviť aj o podpore nejakých ústavných zmien, pokiaľ budú v prospech krajiny, ale budem pozorne sledovať a analyzovať jednotlivé návrhy," doplnil pre TASR.

 

Odchod Kollára OĽaNO neprekvapil, správal sa vraj ako opozičný poslanec
Odchod poslanca Národnej rady (NR) SR Miroslava Kollára z vládnej koalície OĽANO neprekvapil, podľa hnutia sa už dlhodobo správal ako opozičný poslanec. "Dnes nie je čas na úteky, ale na odvahu prijímať aj nepopulárne rozhodnutia," skonštatovalo... Čítať ďalej
17 | 02 | 2021 | tasr


Parlament čaká hlasovanie o odsúhlasení predĺženia núdzového stavu. Kollár si svoju podporu chce "veľmi dobre premyslieť". "Doteraz sme podpisovali v podstate bianco šek vláde s núdzovým stavom a výsledok je taký, že sme najhoršia krajina v úmrtiach na COVID-19. Ak to bude nevyhnutné na efektívny boj s pandémiou, tak to podporím, ale budem veľmi detailne sledovať, aby aj obmedzovanie základných práv bolo iba v nevyhnutnej miere na efektívny boj s pandémiou," doplnil.

Kollár, ktorý je zároveň primátorom Hlohovca, poukázal pri svojom odchode z koalície na zlú situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a vysoké počty úmrtí. Vyzval na vyvodenie politickej zodpovednosti a zmenu manažmentu pandémie. Bol podpredsedom Za ľudí, v auguste minulého roka kandidoval za šéfa strany. Po jeho odchode bude mať klub Za ľudí 11 poslancov, vládna koalícia bude mať po novom v parlamente 94 poslancov.

 

Miroslav Kollár sa trápil amaterizmom vlády a neriešením boja s Covidom, tvrdí Taraba
Odchod poslanca Miroslava Kollára z koalície aj z klubu strany Za ľudí niekoho prekvapil, iného nie. Medzi tých druhý patrí jeho kolega z parlamentných lavíc Tomáš Taraba, ktorý vlani opustil klub ĽSNS. Čítať ďalej
17 | 02 | 2021 | Jozef Uhlárik


Predsedníčku Za ľudí Veroniku Remišovú mrzí jeho odchod. Tvrdí, že k tomuto kroku smeroval, odkedy prehral v boji o predsedu strany. Kollár mal podľa Remišovej mandát od voličov Za ľudí, ktorých sklamal. Dodala, že byť nezaradeným poslancom je síce pohodlné, ale zbytočné.

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) je otvorené rozhovorom s Kollárom. "Pána Kollára vnímame ako politika, ktorého kritické postoje voči vláde sa v mnohom zhodovali s našimi kritickými výhradami. Tiež vnímame, že aj v sociálnej, liberálnej a zelenej agende, ktoré sú pre nás kľúčové, by sme našli prieniky. Verím, že liberálne hlasy by spolu mali komunikovať a spolupracovať, preto sme k rozhovorom otvorení," uviedla pre TASR predsedníčka PS Irena Bihariová.

 

Remišová sa svojrázne "poďakovala" Kollárovi
Poslanec Miroslav Kollár odchádza zo Zaľudí, ich predsedníčka to komentuje zvláštne. Čítať ďalej
17 | 02 | 2021 | Ivan Brožík