HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Americkí piloti nad Sýriou čelili zlyhaniu systémov ich strojov v dôsledku priblíženia sa ruských Su-35 (video SU-35)

SU-35 , reprofoto YouTube (@Combat Approved), celé video manévrovateľnosti stroja v článku.

Americké Super Hornety zostali zrazu slepé a hluché. Funkčné im zostali iba základné funkcie, schopné ovládať lietadlo v letuschopnom stave. Čo sa stalo?

Americká viacúčelová stíhačka F / A-18E Super Hornet nad Sýriou  zažila znenazdajky množstvo technických problémov v dôsledku zlyhania palubných systémov zodpovedných za údery na pozemné ciele. O udalosti píše web topcor.ru.

Do operačného priestoru letu amerických Super Hornetov sa priblížil ruský hliadkujúci Su – 35. Podľa portálu Military.com to vyplýva zo správy kalifornského výskumného centra RAND Corporation, ktoré vykonáva príkazy vlády Spojených štátov.

„Su-35 je skutočným zabijakom“, tvrdí americký National Interest (VIDEO)

Počas leteckej misie Američanov po priblížení sa Ruských Suchojov Hornetom zrazu vypadol infračervený zameriavací systém, potrebný na nasmerovanie paľby na cieľ a potom začala vynechávať kompletne celá elektronika Hornetov. Zostali síce letuschopné, ale nemali ani najmenšiu šancu plniť bojové úlohy. Ich elektronika „naskočila“ až keď sa Suchoje vzdialili.

 

„Nesprávna činnosť palubných senzorov je iba jedným z problémov, ktoré musia americkí piloti zažívať počas svojich bojových misií na oblohe nad Sýriou“, cituje web topcor.ru portál Military.com.

Stíhacie lietadlo Su-35 na detailných záberoch zasiahlo všetky nepriateľské ciele (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info