HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zázrak sa nekoná, Prešov zatvára základné školy

Ilustračné FOTO TASR

 Mesto Prešov zatvorilo viaceré triedy na štyroch základných školách (ZŠ). Ďalšie dve ZŠ sú od utorka zatvorené úplne. Vo všetkých prípadoch je dôvodom výskyt ochorenia COVID-19, ktoré sa potvrdilo medzi zamestnancami škôl aj medzi žiakmi, informuje TASR.

Do základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov nastúpilo v pondelok (15. 2.) spolu 2584 žiakov prvého stupňa z celkového počtu 3269. Do materských škôl (MŠ) nastúpilo 1582 detí z celkového počtu 2499.

Od soboty (13. 2.) sú zatvorené tri triedy prvého stupňa na ZŠ Šrobárova. Od pondelka zatvorili po jednej triede aj základné školy Československej armády a Lesnícka. Najviac, až šesť tried, zatvorila ZŠ Matice Slovenskej. Od utorka sú kompletne zatvorené ZŠ Bajkalská a ZŠ Prostějovská. . Uvedené triedy a školy zostanú zatvorené do konca februára,,

Viaceré MŠ aj ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta hlásili podľa jeho slov v pondelok výpadok pedagógov, ktorí nenastúpili do práce z dôvodu reakcie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Za všetkých pedagógov zabezpečili vedenia škôl zastupovanie.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info