HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Čaputová slabučko hryzká Matoviča: Robte menej experimentov

Zuzana Čaputová s priateľom Jurajom Rizmanom / Instagram (@juraj_rizman_sk)

Situácia v súvislosti s Covid-19 je vážna. Prezidentka Zuzana Čaputová to povedala po stretnutí s vedcami z vládneho konzília a iniciatívy Veda pomáha. Opäť zdôraznila potrebu počúvať vedecký hlas, pretože pandémia je odborná, nie politická otázka“, informuje TASR. 

Za príčinu súčasnej situácie označila prezidentka neskoršie aplikovaný striktný lockdown. Vyzvala, aby sme robili opatrenia, ktoré sú síce prácne, no osvedčené. „Menej sa venujme experimentom,“ vyhlásila Čaputová.

Matovič zničil životy viac ľuďom než Covid, konštatuje Ľuboš Blaha

Vedci sa podľa prezidentky zhodujú na potrebe precíznejšieho trasovania. Zvýšiť treba aj kontroly dodržiavania opatrení, či už dodržiavania karantény alebo prichádzajúcich na hraniciach. Zvýšiť by sa mali tiež kapacity PCR testovania a nepreceňovať antigénové testy. „Hromadné testovanie má okrem zvýšenej mobility aj psychologický efekt,“ poukázala Čaputová. Hovorí, že ľudia často považujú modrý papierik za pocit zdravia.

Belousovová: Keby sprostosť kvitla, Remišová by bola ako zakvitnutá čerešňa

Prezidentka zdôraznila potrebu identifikovať nové varianty vírusu. Upriamila pozornosť na voľné kapacity sekvenovania. Vyzdvihla nevyhnutnosť kvalitnej a konzistentnej komunikácie vlády. COVID automat by sa mal podľa nej aktualizovať, keďže situácia sa mení. Poukázala tiež na neprehľadnosť situácie v nemocniciach. Skonštatovala, že dochádza k preťažovaniu personálu, rovnako sú problémy i v ambulantnom sektore.

Sloboda v očkovaní: Vyrábame obdobu Ivermectinu. Vláda však sníva len o testovaní a vakcínach

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info