fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šľachetný návrh: Francúz žijúci na Slovensku ponúka zabezpečiť liek proti COVID-19

Sesternica Mareka Krajčího dostala neoprávnenou pokutou liečebný ústav pre postihnuté deti do krachu a likvidácie. Fotokoláž (via TASR)

Francúz žijúci na Slovensku píše ministrovi Krajčímu a ponúka mu, že vie Slovensku zabezpečiť liek na pomoc proti covid-19. Nechce na ňom zarobiť, chce výlučne pomôcť občanom.

Slovensko sa dostalo na špicu celosvetového rebríčka v úmrtnosti na COVID-19. Je preto potešujúce, že Francúz žijúci na Slovensku chce pomôcť Slovensku zabezpečiť liek na pomoc proti covid-19. Nechce na tom zarobiť, chce výlučne pomôcť občanom, ktorí sú v strese, informuje portál parlamentnelisty.sk.

Akceptuje ministerstvo ponuku Francúza, alebo zostane nevypočutá?

Francúz Jérémy François Hamilton Cristau, ktorý už dlhé roky žije a podniká na Slovensku napísal list ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu, ktorému ponúka liek Ivermectin, ktorý pomáha v boji s koronavírusom. Pacienti majú stále problém s prístupom k Ivermectinu, ktorý by mal podľa medzinárodných štúdií pomáhať proti covid-19.

Ministerstvo zdravotníctva síce zabezpečilo dovoz lieku, ale pacienti s covid-19 sa k nemu nemajú ako dostať, pretože k dispozícii je akurát v nemocniciach, a aj to v obmedzenom množstve. Francúz Jérémy Cristau sa preto rozhodol konať. Do redakcie Parlamentné listy dostali od neho dopis, ktorý adresoval ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu.

„Je to veľmi jednoduché. Nechcem s tým robiť žiadny biznis, mám vlastné podnikanie, vlastných zamestnancov, riešim si svoje veci. Ale, veľká časť mojej rodiny sú lekári, študoval som viaceré liečebné postupy, viacero liekov, ktoré by mali zaberať na Covid-19. Ale prečo na Slovensku hovoríme len o lockdownoch, prečo riešime stále testovania a nie sme zameraní na liečbu ako iné krajiny?” kladie otázku pre portál parlamentnelisty.sk Jérémy Cristau, ktorý vidí, že jeho známi na Slovensku, alebo aj zamestnanci sa boja, že ochorejú.

Rozprával sa teda s otcom, ktorý ho nakontaktoval na výrobcu liekov a ten mu odložil posledných asi 8 900 balení „Som ochotný zaplatiť depozit, ale hlavne keby sa  Ministerstvo spojilo s dodávateľom a mohli by nakupovať priamo bez sprostredkovateľa. Viem im to zadarmo sprostredkovať,” dodáva Cristau.

Baránek: „Prečo neliečime Ivermectinom? Za zbytočné úmrtia sa musí niekto zodpovedať!“

List Francúza Jérémyho Françoisa Hamiltona Cristaua ministrovi Krajčímu

Vážený pán minister,

týmto sa na Vás obraciam v súvislosti s dovozom lieku Ivermectin na územie Slovenskej republiky. Napriek tomu, že liek Ivermectin nie je na Slovensku registrovaný, Ministerstvo zdravotníctva povolilo jeho používanie, teda používanie neregistrovaného lieku na terapeutické použitie a to prvýkrát dňa 26.1.2021, kedy bolo na terapeutické použitie povolených 5000 balení lieku Ivermectin tablets IV-Bect 6tbl 100x6mg v indikácii prevencia a liečba ochorenia COVID-19 pre potreby zdravotných zariadení v Slovenskej republike, následne dňa 8.2.2021 bolo povolené terapeutické použitie 3000 balení lieku Ivermectin Tablets USP IverJohn-6 tbl 100x6mg v indikácii prevencia a liečba ochorenia COVID-19 pre potreby zdravotníckych zariadení v Slovenskej republike a zároveň dňa 8.2.2021 bolo povolené terapeutické použitie 7000 balení lieku Ivert 6 tbl 4x1x6mg v indikácii prevencia a liečba ochorenia COVID-19 pre potreby zdravotníckych zariadení v Slovenskej republike.

Nakoľko liek Ivermectin preukázateľne pomáha pri liečbe a prevencii ochorenia COVID-19, načo som mimochodom poukázal v mojich predchádzajúcich listoch, chcel by som týmto ponúknuť Slovenskej republike pomoc pri zabezpečovaní dodávok lieku na Slovensko, za účelom efektívnej liečby a prevencie tohto ochorenia.

Konkrétne by som Slovensku vedel vo veľmi krátkom čase zabezpečiť dodanie 8900 kusov produktu dodávaného spoločnosťou …………… (redakcia nezverejňuje názov dodávateľskej spoločnosti- pozn.PL.sk) ktorý je dnes predávaný v Západnej Afrike a vo Francúzsku. Tento produkt pritom slúži primárne na doplnenie klinických štúdií predmetom ktorých je účinnosť lieku na boj s ochorením COVID-19 ako aj využívanie produktu v čase núdze, pričom v rámci tejto schémy môže byť dodaný aj na Slovensko. Dalšie dodávky lieku je možné zabezpečiť začiatkom apríla v dopredu dohodnutom množstve.

Chcel by som v tejto súvislosti ešte podotknúť jednu veľmi dôležitú vec: mojim zámerom nie je na tejto dodávke lieku akokoľvek zarobiť, mojim jediným úmyslom je výlučne pomôcť občanom Slovenskej republiky. Z tohto dôvodu by som preto aj navrhoval a odporúčal, aby Ministerstvo zdravotníctva SR bolo v priamom kontakte a zmluvnom vzťahu s dodávateľom lieku a priamo s dodávateľom aj dohadovalo podmienky dodania lieku. Z mojej strany by som mohol pomôcť Ministerstvu zdravotníctva SR pri dohadovaní cenových podmienok nakoľko mám dobrý prehľad o podmienkach, za ktorých je tento liek dodávaný do iných krajín EÚ. Moja pomoc v tomto zmysle by však bola taktiež nezištná a bez akéhokoľvek nároku na odmenu.

Som pripravený pomôcť a rád by som týmto spôsobom chránil chcem týmto spôsobom chrániť zdravie občanov Slovenskej republiky. Verím, že je potrebné využiť všetky dostupné prostriedky, aby sme spoločne prekonali ochorenie COVID – 19 a dokázali ochrániť životy mnohých občanov, ako aj znovu naštartovať slovenskú ekonomiku. Považujem za česť pomôcť ochrániť život a zdravie občanov Slovenskej republiky. Na Slovensku žijem dlhodobo a ľudia sú tu veľmi milí a prívetiví.

Chcel by som preto na Vás apelovať, aby ste mi umožnili pomôcť Vám so zabezpečením tohto lieku, aby sme spolu mohli pomôcť obyvateľom Slovenskej republiky. Prosím berte na vedomie, že zásoby tohto lieku sú momentálne veľmi vzácne a aj vzhľadom na aktuálnu veľmi zlú zdravotnú situáciu na Slovensku je potrebná veľmi rýchla odpoveď a reakcia zo strany Ministerstva zdravotníctva SR.

Konečne! Ivermectin by mal do našich lekární doraziť už o niekoľko dní

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info