HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Starostovia na Liptove berú veci do vlastných rúk. Testovanie nič nerieši!

Balíček, ktorý ponúkajú svojím občanom v obci Liptovské Revúce. Zdroj: FB / Jana Šímová

Premiér Matovič pred pár dňami ohlásil, že vláda rozdávať respirátory FFP2 nebude. Viaceré obce a mestá sa teda rozhodli konať a svojim občanom pomôcť samé.

Na Slovensku je už veľa miest a obcí, ktoré sa rozhodli rozdávať zdarma svojím občanom respirátory FFP2, v obci Liptovské Revúce však za mierny poplatok doprajú svojim obyvateľom ešte viac. Informuje o tom v statuse na sociálnej sieti starostka obce Jana Šimová.

V obci Liptovské Revúce sa podľa nej cez tento víkend netestuje. „Pre ohrozenejšie skupiny našich obyvateľov (ľudia nad 65rokov) sme dnes objednali balíček pomoci, ktorý bude obsahovať 2 ks respirátorov FFP2, 5 ks jednorazových rúšok a vitamíny,“ informuje v statuse starostka, ktorá sa rozhodla aj takto využiť prostriedky zo štátneho rozpočtu na boj proti pandémii.

„My, starostovia niektorých ružomberských obcí, prichádzame s touto pomocou, dúfam, že aj kompetentnejší v našej spoločnosti pochopia dôležitosť zlepšenia imunity. Prechádzka do prírody na čerstvom vzduchu bez rúška, vitamíny, ovocie, zelenina, cvičenie a dodržiavanie hygieny je účinnejšia zbraň proti pandémii ako celoplošné testovanie obyvateľstva. Cena tohto balíčka je 3,8 eura. Dá sa to aj za menej ako 5 eur,“ končí svoj status Jana Šimová.

Starostovia sa na rozdiel od vlády postarajú, začnú rozdávať respirátory ohrozeným zadarmo

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info