HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Oveľa viac ľudí teraz zomiera na vyliečiteľné ochorenia odsúvané pre covid, tvrdí doktor Lipták

Peter Lipták podal trestné oznámenie na ministra Lengvarského aj hlavného hygienika Mikasa. Zdroj: FB / Mária Jurčíková

Na Slovensku zomiera za posledné mesiace nielen veľa ľudí na koronavírus, ale množstvo aj na iné diagnózy, ktoré sa pre COVID tak trochu odsúvajú na druhú koľaj. A práve toto si všíma doktor Ján Lipták.

Slovensko sa v počte úmrtí na koronavírus dostalo na nelichotivú prvú priečku na celom svete. Ruka v ruke s tým však idú aj ďalšie úmrtia, pretože ľuďom s inými diagnózami ako je COVID-19 sa neskoro, alebo vôbec, dostáva liečba. Na túto skutočnosť sa zameral vo svojom blogu na blog.pravda.sk. aj kontroverzný doktor Ján Lipták.

Ľudia zomierajú aj pre neposkytnutie adekvátnej zdravotnej starostlivosti a liečby

Doktor Lipták v úvode svojho blogu pripomína, že ku koncu roku 2020 bol počet úmrtí na covid 2250. „Keď ich odčítame od hodnoty 5500 úmrtí, ku ktorým došlo v roku 2020 nad priemer úmrtí v bežnom roku, dostaneme o 3250 obeti naviac, aj na ostatné choroby, oproti ročnému priemeru,“ pohral sa Lipták trochu s číslami a dodáva: „Oveľa viac ľudí zomrelo následkom dezorganizácie zdravotníctva Krajčim, než na covid.“ Podľa Liptáka zomreli títo pacienti ako obete doteraz vyliečiteľných ochorení. „Zomreli na zanedbanie starostlivosti o ich rakovinu, infarkt, cukrovku, ci iné chronické, ale často aj akútne ochorenia,“ dodáva doktor.

„Všetko úmrtia spôsobené neposkytnutím adekvátnej zdravotnej starostlivosti, t.j. preventívnych vyšetrení, včasnej diagnostiky a liečby. Pacienti namiesto potrebných vyšetrení a operácií boli vyhnaní z ambulancií na testovanie covidu, do rizika infekcie, do zimy na ulice, do telocviční, škôl a na podobné miesta,“ konštatuje ďalej Lipták a dodáva, že keď začal Matovič vládnuť, tak aj zubatá sa prispôsobila a dôkladne využila strachom ochromené zdravotníctvo a obyvateľstvo. „Zavreté ambulancie, telefonovanie, neposkytovanie riadnej diagnostiky a liečenia, odkladanie termínov vyšetrení, rušenie operácií atď. Tak narástol počet smrteľných prípadov rakoviny, infarktu, cukrovky… o tisíce. To je výsledok, ktorý by sme nemali Matoviča s Krajčím si len tak nechať strčiť za klobúk!“ končí svoj blok doktor Ján Lipták

Peter Lipták: Matovičovou atómovou bombou je Krajčího výbuch v zdravotníctve

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info