HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Z pripravovanej knihy Gusta Murína: Smrť generála Lučanského

Gustáv Murín
Gustáv Murín. FB Gustáva Murína

Spisovateľ a publicista Gusto Murín pripravuje novú knihu o smrti generála Milana Lučanského. Úryvok z pripravovaného diela zverejnil na svojom blogu.

Pripravovaná kniha o najhorúcejšej kauze Matovičovho režimu má vyjsť vo vydavateľstve Torden.

Nové odhalenia: Lučanský musel dostať bitku, tvrdí traumatológ

Úryvky z Murínovej knihy:

Generál Lučanský si ako viacerí pred ním myslel, že keď si bude robiť svoju prácu, na ktorú mal najvyššiu kvalifikáciu, nechajú ho noví samovládci na pokoji. Ale nenechali, pretože na obzore sa objavil Spišiak! Ten insitný Spišiak, na podnet ktorého sa Lučanského policajná kariéra v roku 2010 na čas uzavrela. A prvé, čo mu predvedie minister Mikulec s poradcom Spišiakom, je odobratie šoféra a ochrankára?!! Toto je gesto nielen poníženia generála polície, ale aj vedomé vystavenie jeho zdravia a života od tých, ktorých v záujme tejto spoločnosti stíhal?! Veď toto neurobí seriózne uvažujúci minister. Toho sú schopní len noví vládcovia „zmeny“ s ich bizarnými gestami moci nad každým. Tak sa Lučanskému postavil v živote opäť do cesty Spišiak a zlo. A tak ako viacerí pred ním si generál Lučanský myslel, že keď tomu zlu ustúpi, dajú mu pokoj. Ale to bol len prológ…

Ako druhá postava tejto drámy sa objavuje istý Peter Kovařík. Toho Lučanský dobre poznal ešte z roku 1997. Vedy Kovařík podľa pamätníkov ušiel z vyšetrovacieho tímu na Černáka. Prejdú roky a Kovařík nahrádza Lučanského na poste policajného prezidenta a zavádza okázalo potupné zatýkanie svojich ďaleko zaslúžilejších kolegov. Patrí k nim aj Lučanský…

Radačovský: Komisia skonštatuje, že generál Lučanský spáchal samovraždu, aby nebola hanba

Daniel Lipšic (to treba uznať) bol ako minister spravodlivosti hnacím motorom vzniku špecializovaného tímu vyšetrovateľov a prokurátorov, ktorý vytvorili v roku 2005, a boli úspešní. Do neho patril aj Lučanský. Keď sa Lipšic stal o päť rokov neskôr ministrom vnútra, tento tím rozpustil a Lučanského z polície s pomocou Jaroslava Spišiaka ponižujúcim spôsobom bez poďakovania vyštval. Ale časy sa menia, Lipšic pre autonehodu s následkom smrti náhodného chodca končí v politike, aby sa začal objavovať pri všetkých horúcich kauzách obvykle na bizarnej strane (napr. začínal u Valka, ale odmietol svedectvo z podsvetia o tom, kto ho zabil, a nakoniec obhajoval jedného z jeho vrahov; s údajnou sprostredkovateľkou vraha Kuciaka a jeho snúbenice si veselo hrkútal s erotickým podtónom, aby sa stal potom zástupcom postihnutých rodín proti nej apod.).

Lučanský nemohol zabudnúť Lipšicovi, ako rozbil nielen jeho vyšetrovací tím, ale že kvôli nemu odišli od rozrobenej práce desiatky skúsených vyšetrovateľov. Aj s ich kontaktmi na dôverníkov a informátorov, ktoré sú životne dôležité ako prvotná navigácia úspešného vyšetrovania. Preto bolo vyšetrovanie Lipšicovho tútora Valka vraj také amatérske a s toľkými chybami. Ale zdá sa, že Lipšic už Lučanskému cestu neskríži. A tu odrazu na životnej križovatke, ktoré viedla k smrti Lučanského, sa objavuje – Daniel Lipšic! A do divadelnej drámy sa hodí táto scéna (Plus 1 deň):

„Bezprostredne po zadržaní absolvoval Milan Lučanský výsluch, na ktorom sa zúčastnil aj JUDr. Daniel Lipšic – advokát zadržaného námestníka SIS – Beňu. Lipšic akosi opäť raz zabudol na postavenie advokáta v trestnom konaní a priebežne sa staval do pozície vyšetrovateľa a prokurátora. Milana Lučanského tlačil, aby udal Róberta Fica, Róberta Kaliňáka a ďalších politikov.

Milan Lučanský sa spýtal: Tak politikov?

Daniel Lipšic: Áno.

Milan Lučanský: Tak začnem vami, pán Lipšic, čo na vás všetko viem.

Daniel Lipsic očervenel a došlo k hádke…“

Do tretice tu máme Lučanského celoživotného súpera – mafiánskeho brutálneho zabijaka Černáka. Lučanského berú nezmyselne do väzby presne v deň Černákových menín! A Černák to jasavo oznamuje na svojom facebookovom profile. Keď už je generál za mrežami, Černák sa nečakane ocitá v tej istej väznici v Prešove – hoci doživotný trest si odpykáva 355 kilometrov ďaleko! Tá náhoda, že akurát, keď do Prešova eskortovali Lučanského, za tými istými múrmi sa objavuje vysmiaty Černák?! Navyše ho tam previezli, aby svedčil v prospech svojho bývalého štartéra, ktorý ho udával a nevie mu prísť na meno? Čo toto bol za manéver vyšetrovateľov?! Veď stačilo Lučanskému len spomenúť, že je Černák nablízku a iste by si sám pripomenul svoje slová v rozhovore s autorom tejto knihy: „Černák žije už trinásť rokov pre pomstu. A on sa jej chce dožiť…“ Lučanského mučitelia predsa urobili všetko preto, aby ho psychicky zlomili, ibaže došlo aj na fyzický zlom. A prvé a zrejme rozhodujúce zranenie sa Lučanskému stane práve na výročie Černákových narodenín?!

Blaha: Dnes by mal generál Lučanský narodeniny. Nedožil sa ich, pretože Matovič rozpútal teror

A nevyhnutný bonus: než uvrhli generála do väzby pod pochybnými dôvodmi, zbavila sa Matovičova zločinná vláda JUDr. Viery Kováčikovej, aktuálne šéfujúcej generálnej prokuratúre. A to pod fantazmagorickou zámienkou, že porušila karanténu tým, že po pozitívnom teste sa vrátila do kancelárie odovzdať agendu. Pritom karanténu oni sami porušili nielen individuálne (Matovič, Kollár, Hollý apod.), ale hromadne nahnaním covid-pozitívnych poslancov do parlamentu na zmrzačenie ústavy.

Kováčiková bola dlhé roky krajskou prokurátorkou v Trenčíne, dozorovala celý Černákov prípad, keďže dozorovaniu v Banskej Bystrici nikto súdny neveril. Mala odvahu sa postaviť mafii, ale po nezmyselnom šikanovaní matovičovcami spolitizovanej NAKA sama radšej odišla nielen z postu zastupujúcej generálnej prokurátorky, ale aj z prokuratúry. Takto sa zbavili všetkých, ktorí sa postarali o to, aby Černák skončil v base na doživotie. Kováčiková poznala za tie najťažšie roky generála veľmi dobre a vážila si ho. Iste by sa proti absurdne uvalenej väzbe ozvala. Takto už nemal kto…

Akýsi policajný reklamný copy-writer vymyslel zatknutie a nezmyselnú väzbu pre generála Lučanského pod bombastickým názvom Judáš. Dodatočne, po násilnej smrti generála Lučanského, začala vládna propaganda šíriť neuveriteľnú konšpiračnú teóriu, že sa obesil. Ale veď aj biblický Judáš sa obesil…

Takú drámu s takým obsadením dokáže napísať len život.

JUDr. Radačovský mainstreamu: Mňa sa nezbavíte!

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info