HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV

České médiá: Čaputová chce vyrábať vakcíny na Slovensku a moderátor rádia dostal zákaz vysielania kvôli statusu

Podľa Ľuboša Blahu prezidentka Zuzana Čaputová zradila svoj vlastný národ. FOTO TASR - Pavol Zachar

Začiatkom týždňa fanúšikov  stanice Rádia FM šokovala správa o tom, že moderátor relácie Rudolf Rus dostal od vedenia zákaz vysielania na mesiac kvôli statusu na Facebooku, píše portál Sputnik. Tiež informoval o vyhlásení prezidentky Zuzany Čaputovej, že by bola rada, keby sa vakcíny proti Covid-19 začali vyrábať aj na Slovensku.

Status, ktorý RTVS ako prevádzkovateľ Rádia FM označila za jednoznačne nevhodný, bol navyše zverejnený Rusom na oficiálnej stránke programu. A čo v ňom vlastne napísal?

„Antichrist Superstar Marilyn Manson nie je obyčajný chlapík, nie je ani empatický, ani citlivý, ani milujúci a bezproblémový partner. Spolužitie s ním je naopak extrémne náročné a vyčerpávajúce. Bože môj, čo šokujúceho sa ešte v roku 2021 dozvieme?!“ uviedol Rudolf Rus.

Vedenie rozhlasu však vyhodnotilo ako úplne neprijateľné skôr to, že sa Rus následne zapojil do diskusie v komentároch pod statusom, kde vraj oveľa otvorenejšie dal najavo, že sa Mansona zastáva a zľahčuje domáce násilie.

České médiá: Danko ďakuje Matovičovi za otvorený prístup k ruskej vakcíne

Prezidentka Zuzana Čaputová je presvedčená, že začatie výroby vakcíny na území republiky je strategickým cieľom pre Slovensko. Pre dosiahnutie vakcinačnej sebestačnosti sa Čaputová chce s prosbou o pomoc obrátiť na Európsku úniu.

Prezidentka dúfa, že Brusel dokáže pomôcť Slovensku využitím dostupných výrobných kapacít.

U desiatok ľudí sa po podaní vakcíny proti Covid-19 vyvinulo zriedkavé ochorenie krvi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info