fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič a OĽaNO pred voľbami sprosto oklamali voličov, poukazuje Šutaj Eštok

Daniel Lipšic je ako špeciálny prokurátor pre Hlas-SD neprijateľný. Fotokoláž (via TASR)

Zvolenie Daniela Lipšica zatiaľ opozícia nerozdýchala. Svedčí o tom aj video, ktoré k tejto téme nahral poslanec za stranu Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok.

Daniel Lipšic je osobou, ktorá nie je na strane opozície prijateľnou vo funkcii špeciálneho prokurátora. A to hneď z viacerých dôvodov. Aké sú to vymenoval poslanec Hlasu-SD vo videu, ktoré umiestnil na sociálnu sieť.

Lipšic mal iný meter na vinníkov zrazenia chodcov ako po tom, keď sa to stalo jemu

Matúš Šutaj Eštok hneď v úvode hovorí, že OĽaNO a Igor Matovič pred voľbami sprosto oklamali voličov. „Pri špeciálnom prokurátorovi sľubovali, že odpolitizujú prokuratúru a transparentný výber špeciálneho prokuratúra. A výsledok? Odpolitizovanie vyzerá tak, že za špeciálneho prokurátora zvolili bez hanby Daniela Lipšica. Koaličného partnera Igora Matoviča a bývalého straníckeho šéfa Daniela Grendela a Milana Krajniaka,“ hovorí Šutaj Eštok, podľa ktorého bude na stíhanie kriminality na Slovensku dohliadať človek, ktorý je sám v podmienke za zrazenie a usmrtenie dôchodcu, pričom jeho trest stále neuplynul.

„Ako minister podal pán Lipšic viac ako 90 dovolaní v prípade smrteľných nehôd, pretože sa mu podmienečný trest zdal príliš mierny. Keby rovnaký meter uplatnili sudcovia na neho, možno ešte dnes by sedel za mrežami,“ dodáva poslanec Hlasu-SD s tým, že po tejto tragédii sa Lipšic venoval advokácii a jeho klientami boli napríklad Igor Matovič, Jaroslav Naď či Andrej Kiska. „A my máme veriť, že prokuratúra pod jeho vedením bude v týchto kauzách nezávislá?“ pýta sa Šutaj Eštok. Nikto zo štyroch kandidátov za špeciálneho prokurátora nebol podľa neho v takom brutálnom konflikte ako práve Daniel Lipšic. Napriek tomu ho koaličný valec pretlačil. „Popri neschopnosti, amaterizme, zmätku im totiž zostala už iba jediná agenda – zatýkanie politických oponentov. A ak by mala byť toto hlavná úloha Daniela Lipšica, nekonali by ináč,“ hovorí v samom závere Matúš Šutaj Eštok.

Harabin: Lipšic nemá justičnú ani prokurátorskú skúšku, ako môže byť špeciálny prokurátor?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info