fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Primátor Galanty Paška: Naši ľudia už nevládzu, padajú na hubu. Plošne testovať viac nebudeme

TVnoviny.sk

Primátor Galanty Peter Paška má pre vládu Igora Matoviča jasný odkaz, v Galante sa viac nebude konať žiadne celoplošné testovanie, pretože zamestnanci mestského úradu odpadávajú od únavy a nestíhajú plniť iné povinnosti, ktoré samosprávam vyplývajú zo zákona.

„Máme za sebou ďalší týždeň testovania. Chcem sa poďakovať všetkým tým, ktorý sa na jeho príprave a samotnej realizácii podieľali. Naši ľudia už nevládzu, padajú na hubu, takže ja tu prehlasujem s plnou zodpovednosťou, že toto bolo posledné plošné testovanie v Galante,“ oznámil primátor Paška vo videu na Facebooku.

Matovič tvrdí, že samosprávy na celoplošnom testovaní zarábajú. Primátorom sa vyhráža kriminálom

Uviedol, že štát mal dosť času na to, aby sa pripravil, zobral na svoje plecia organizáciu testovania a nezaťažoval tým samosprávy. „My naozaj nevládzeme. Cez víkend tomu dávame viac ako 24 hodín – už samotné prípravy a celá logistika, to všetko je na nás. Kedy majú tí ľudia robiť svoju robotu normálnu? Do roboty budú chodiť oddychovať? Dávam im náhradné voľná. Stojí nám celý úrad, stojí nám práca, ktorú sme povinní vykonávať podľa zákona,“ vysvetlil Paška.

Informoval, že v priebehu uplynulého víkendu bolo v Galante 92 pozitívnych zo 6222 testovaných, čo je zhruba 1,5 percenta nakazených

„Od budúceho týždňa by tu mali fungovať súkromné odberné miesta – dve alebo tri. Aby sa ľudia dostali do roboty, aby sa dostali k certifikátom na budúci týždeň, keď to bude potrebné, otvoríme dve, možno tri odberné miesta. Viac nie, nevládzeme. Dúfam, že mi rozumiete,“ uzavrel zjavne vyčerpaný a frustrovaný primátor Galanty Paška.

Starosta Dvorov nad Žitavou: Nenechám sa zastrašiť!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info