HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Prieskum: Matovičovi nedôveruje až 78 percent voličov. Pellegrinimu verí 44 percent

Pellegrini chce odvolať Matoviča. Dôvodom je Sputnik V Fotokoláž (via TASR)

Najdôveryhodnejšou političkou je prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 64 percent a nedôveruje 35 percent respondentov, na druhom mieste sa umiestnil predseda Hlasu a expremiér Peter Pellegrini, dôveruje mu 44 a nedôveruje 55 percent. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza.

Prieskum bol uskutočnený od 12. do 19. januára na vzorke 1005 respondentov.

Na treťom mieste sa umiestnil vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) s dôverou na úrovni 37 percent a nedôverou 63. Vicepremiérke Veronike Remišovej (Za ľudí) 30 percent a nedôveruje 67 percent opýtaných ľudí.

Prieskum: Voľby by vyhral s 23 percentami Hlas. OĽaNO sa prepadlo na 10

Predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi dôveruje 21 percent a nedôveruje 77 percent respondentov. Premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽANO) vyjadrilo dôveru 21 percent a nedôveru 78 percent.

Predsedovi opozičného Smeru-SD Robertovi Ficovi dôveruje 20 percent a nedôveruje 79 percent opýtaných. Nasleduje predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), ktorému vyjadrilo dôveru 20 percent a nedôveru 79 percent respondentov.

Rovnakú dôveryhodnosť, 17 percent, majú šéf mimoparlamentného hnutia KDH Milan Majerský, ktorému na druhej strane vyjadrilo nedôveru 45 percent opýtaných, a predsedníčka mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko Irena Bihariová, ktorej nedôveruje 60 percent opýtaných.

Viac ako polovica Slovákov chce demisiu Matovičovej vlády, ukázal prieskum RTVS

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info