HLAVNÝ DENNÍK
Uncategorized

Splátka dlhu Lipšicovi

Spláca si Matovič takto svoje dlhy voči Lipšicovi?

Matovičova vláda opäť urobila z občanov Slovenska obyčajných hlupákov. Po tom, čo vládni činitelia verejne klamali, bludárili a zmenu zákona o prokuratúre ušitého na mieru práve pre Daniela Lipšica, známeho ako „lex Lipšic“, sústavne označovali za hoax a konšpiráciu, tak dňa 5. 2 .2021 presne 79 pročko-hlasovacích automatov pretavilo tento hoax a konšpiráciu na holý nevyvrátiteľný overiteľný fakt.

Zvolenie neprokurátora vo výkone trestu za špeciálneho prokurátora je doslova úder pod pás spravodlivosti a právnemu štátu. Zarážajúce nie je len to, že usilovné PR včeličky pracovali na ovplyvňovaní verejnej mienky v prospech pána Lipšica. Usilovne vymýšľali a rozširovali príbehy o jeho panenskej morálnej čistote, o jeho spoločenskej a bezpečnostnej nezávadnosti a o jeho výnimočných nadľuských takmer až božských schopnostiach, ktoré z neho robia meč ukutý z rýdzej spravodlivosti. Zarážajúce je hlavne to, že kvôli nemu sa menila ústava, kvôli nemu tu niečo, čo používa praktiky organizovanej skupiny, nanajvýš podivne „vybavilo“ bezpečnostnú previerku a ďalšie zhody náhod, ktoré sa už môžu dotýkať konšpiračnej roviny, ale ako vieme, dneska sa stáva pravidlom, že konšpirácie sa menia na fakty.

Keď dokázali zmeniť ústavu, aby sa jeden vyvolený človek mohol stať špeciálnym prokurátorom, tak nezmenili náhodou aj štandardy a podmienky a pre získanie bezpečnostnej previerky potrebného stupňa? Veď predsa, už len keď si zoberieme to, že sa tento špeciálny človek motá pri každej významnejšej trestnej činnosti spájanej s najvyššími politickými predstaviteľmi a oligarchami, motá sa pri vyšetrovaní vrážd a „motal“ sa aj po USA, nie sú to dostatočne dôvody na neudelenie bezpečnostnej previerky? Na to nech si odpovie každý sám.

Predstavte si, čo by robili slniečkári, pravdoláskari a deti dekadentného liberalizmu, keby sa udeje voľba špeciálneho prokurátora podľa rovnakého scenára, ale s tým rozdielom, že dotyčný kandidát by absolvoval študijný pobyt napr. v Ruskej federácii. V tom momente by bol označený za kolaboranta ruských tajných služieb a Putinovho agenta. Ale však nebudeme konšpirovať, veď počkajme si na fakty, možno budú náramne podobné kadejakým konšpiráciám o pánovi Lipšicovi, ktoré brázdia Slovensko už dlhé roky a na internete ich je viac ako dosť.

To, že absolútne odmietam, aby človek so životopisom Lipšica zastával funkciu špeciálneho prokurátora, neznamená, že sa stotožňujem s tým ako fungoval úrad špeciálnej prokuratúry pod vedením jej bývalého vedenia. Skôr sa obávam, že spôsob, akým prebehla voľba nového špeciálneho prokurátora, sa následne prenesie aj do jej fungovania, teda nič sa nezmení. Veď na Slovensku je to už pomaly aj historickým kultúrnym dedičstvom, že ľudia sú si pred zákonmi všetci rovní, ale niektorí sú predsa len rovnejší.

P. S.: Kto bude ďalšou obeťou Daniela Lipšica? Skromne tipujem, že Matovič a jeho pandemickí kumpáni, ktorí tu robili a robia pokusy na ľuďoch v spolčení s cudzími mocnosťami to určite nebudú. Aj by som to nazvala ako Matovičova organizovaná zločinecká skupina, ale spojením organizovanosti a Matoviča by nám vznikol oxymoron.

Ďakujem za prečítanie, prípadne hodnotenie, komentár, či zdieľanie 😊.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info