fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Transaprency International Slovensko: Zvolenie Lipšica by ohrozilo nezávislosť prokuratúry

FOTO TASR

Obľúbenec médií a mimovládnych organizácií, politik Daniel Lipšic už nie je favoritom novinárov ani tretieho sektora na šéfa špeciálnej prokuratúry. Najnovšie varuje pred jeho zvolením občianske združenie Transparency International Slovensko (TIS) v blogu pre dennikn.sk

Zvolenie politika Lipšica môže ohroziť vnímanie nestrannosti prokuratúry nad únosnú mieru. Zanedbateľný nie je ani jeho konflikt záujmov vyplývajúci z povahy advokátskej práce, keď by zrazu pri viacerých top prípadoch prešiel na druhú stranu, píše TIS.

Podľa organizácie sú najlepšími kandidátmi prokurátori Ján Šanta a Peter Kysel. Plusom Šantu je otvorenosť k verejnosti. Ako jeden z mála prokurátorov dovolil už v dávnejšej médiám snímať jeho tvár. Kladom sú nepochybne i komunikačné zručnosti, presvedčivé vystupovanie a schopnosť budovania pozitívneho imidžu.

Aj napriek tomu sa TIS rozhodla podporiť kandidatúru Petra Kysela. V jeho osobe oceňujú vysokú profesionalitu, skvelé a stabilné pracovné výsledky, slušný morálny kredit, transparentnosť, kvalitu vízie pre špeciálnu prokuratúru a tiež odstup od skompromitovaných prokurátorských elít.

Harabin mal pravdu. Špeciálnu prokuratúru a špeciálny súd treba zrušiť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info