fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Juraj Droba: neobviňujme ľudí, že môžu za prísnejší lockdown.

Juraj Droba. FOTO - TASR

Bratislavský župan Juraj Droba skritizoval na Facebooku spôsob komunikácie vlády smerom k občanovi. Nepáči sa mu postoj premiéra Matoviča a hlavného hygienika Mikasa, že občania nedodržiavajú opatrenia a preto ich oni musia sprísňovať.

  „Neobviňujme ľudí, že môžu za prísnejší lockdown,“ píše Droba. „V tomto duchu sa dnes vyjadril hlavný hygienik aj premiér. Že opatrenia sa sprísňujú preto, lebo ich nedodržiavame. Nesúhlasím. Sme vyčerpaní a smutní a toto je fakt posledné, čo teraz potrebujeme počuť,“ prízvukuje bratislavský župan.

Ak sa vzdáte mandátu, grázli zvíťazili, odhovára Droba starostu Marianky od rezignácie

Županovi sa nepáči, že vláda akoby stále potrebovala hľadať vinníka. „Zodpovední by nám mali dávať optimizmus a riešenia, mali by byť pre nás oporou. My na župe každý deň sedíme a riešime pomoc lekárom, zariadeniam sociálnych služieb, ochranu obyvateľov, povinné testovanie a čo je teraz najdôležitejšie – očkovanie. Nehľadáme vinníkov tejto situácie, ale východiská,“ napísal.

„A opäť opakujem, zúfalo všetkých pri moci prosím o trochu viac optimizmu – lebo v atmosfére obvinení a vyhrážok strácame chuť bojovať. Už síce v diaľke vidíme koniec pandémie, ale ešte budeme potrebovať veľa síl. Neberme si ich ešte aj navzájom,“ karhá Juraj Droba Igora Matoviča a Jána Mikasa.

Za ľudí zaútočili na župana Drobu a jeho názor vyhlásili za hoax, Droba píše o konšpirácii

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info