HLAVNÝ DENNÍK
PORADŇA ZAHRANIČIE

Zlepšite svoj sexuálny život. Ide to hneď!

Ilustračné foto: shutterstoc.com/Jet Cat Studio

Máte pocit, že je váš sexuálny život na bode mrazu? Padli ste s partnerom do rutiny? A už dávno si nepripadáte sexi? Odborníci sa zhodli na šiestich tipoch, vďaka ktorým posuniete vaše milovanie na ďalšiu úroveň. Dobrou správou je, že všetky rady môžete so svojím partnerom vyskúšať ešte dnes, píšu Novinky.

Čas od času sa stane, že milovanie nemá šťavu. V taký moment máte dve možnosti. Buď všetko necháte pri starom, alebo sa pokúsite váš milostný život resuscitovať.

Ak ste sa rozhodli pre druhú možnosť, môžete nasledovať jednoduché rady odborníkov, ktoré vášmu sexuálnemu životu dodajú druhý dych.

Sex v čase korony: A čo sa zmenilo u vás?

Naučte sa správne bozkávať

Skúsené páry často zabúdajú, že bozkávanie je korením vzťahu. Ak je vám tento scenár povedomý, potom rýchlo oprášte svoju bozkávaciu techniku. Podľa štúdie uverejnenej v The American Journal of Medicine totiž bozkávanie zvyšuje hladinu dopamínu v mozgu, čo je chemická látka stimulujúca túžbu u mužov i žien.

„Pred samotným bozkávaním môžete svojim jazykom pomaly nasledovať pery vášho partnera, prípadne jemne stlačiť svoje pery,“ odporúča sexuologička Carol Queenová a dodáva, že práve tieto hrátky pripravia vášho partnera na následné milostné dobrodružstvá.

Uši ako nová erotogénna zóna

Môže to znieť neuveriteľne, ale stimulácia uší dokáže s pánmi hotové zázraky. Nebojte sa pánske uši jemne okusovať, hladiť je alebo lízať. Rovnako tak môžete partnera poštekliť a ticho sa ho spýtať, ako veľmi sa mu tieto hrátky páčia. Uvidíte, že mužské vyvrcholenie na seba nenechá dlho čakať.

Sex zabránil lupičovi v úteku z miesta činu. No nie je to smola?

Nebojte sa miešku

Ak patríte k ženám, ktoré sa miešku vyhýbajú ako čert krížu, potom je najvyšší čas tejto oblasti venovať pozornosť. Dôležité je len to, aby ste postupovala jemne a vyhla sa prípadnému hryznutiu alebo škrabaniu. „Jemné sania, ľahký stisk alebo hladenie miešku – to všetko sú pohyby, vďaka ktorým muž ľahko dosiahne vyvrcholenia,“ radí sexuálny odborník Charlie Glickman pre Woman ‚s Health Mag.

Zamerajte sa na krk

Pánsky krk je rovnako citlivý ako váš. Využite tejto znalosti a počas nasledujúceho milovania krk láskajte, bozkávajte a hladkajte. Odborníčka na sex Emily Morseováý radí, aby ste mierne otvorenými ústami pobozkala zadnú časť krku. „Kombinácia tepla a jemných vibrácií vyvolá v partnerovi príjemný sexuálny pocit,“ dodáva.

Ako spoznáte, že máte kvalitný sexuálny život

Venujte pozornosť jeho bradavkám

Vedeli ste, že pánske bradavky sú veľmi citlivým miestom? Páni, ktorí boli opýtaní v časopise Cortex, dokonca pripustili, že bradavky sú jedným z najlepších sexuálnych spúšťačov túžby.

Carol Queenová navrhuje, aby ste v jednej chvíli sála partnerove bradavky, a zároveň rukami stimulovala jeho penis. „Stimulácia dvoch erotogénnych zón bude pre partnera veľmi príjemná,“ hovorí sexuologička. Prípadne môžete svoju pozornosť venovať výhradne bradavkám.

Nezabúdajte na penis

Vzhľadom k tomu, že žaluď je pretkaný mnohými nervovými zakončeniami, rozhodne by ste ani v tejto oblasti nemala šetriť svojou pozornosťou. Okrem klasického orálneho sexu môžete vyskúšať aj odváženějšie techniky, ktoré vášho partnera príjemne pripravia.

„Potrite si prsty lubrikačným gélom a následne ich zomknite do písmena O. Ďalej jemne, a napriek tomu intenzívne, kĺzajte cez žaluď,“ vysvetľuje sexuologička Carol Queenová. Uvidíte, že sa váš partner bude cítiť ako v siedmom nebi.

Čaputová o domácom násilí či sexuálnom zneužívaní: Nie ste v tom sami!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info