HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Blahovi sa pomstili na Pumpe. „Pokiaľ nekopú do Lučanského, nevadí. Do mňa môžu, ja som zvyknutý“

Ľuboš Blaha. Zdroj: facebook Ľuboša Blahu.

Ľuboš Blaha napísal v noci ďalší status. Dozvedel sa totiž, že doňho „kopli“ v relácii RTVS Pumpa, ktorú kritizoval za necitlivý diel o generálovi Lučanskom. Dopočul sa totiž, že si teraz zobrali na mušku jeho. 

„Pamätáte, ako sme pred týždňom spustili kampaň proti Pumpe? Za to, že znevažujú Milana Lučanského a šíria s Kolíkovou štátnu propagandu? Uspeli sme – televízia im siahla na platy a dostali poza uši. A tak sa chlapci mstia,“ začal svoj status.

Sám vraj ten televízny odpad nepozerám, ale dopočul sa, že v aktuálnej epizóde si zhodou okolností potrebovali kopnúť do Blahu. Ach, tie kozmické náhodičky, povzdychol si. Vysmievali sa mu, čo ten Blaha vlastne učí na policajnej akadémii a že dobre, že ho vyhodili. A tak. Ten pocit, keď vraj môžeš zneužiť verejnoprávnu televíziu na osobnú vendetu.

„Beriem s humorom, jednoduchších ľudí treba brať s rezervou. Ale samozrejme – rád odpoviem. Na akadémii som učil dejiny politického a morálneho myslenia – od Platóna až po Habermasa. A nie, Habermas nie je prášok na pranie, ale nemecký filozof. Prednášal som tiež o teóriách spravodlivosti, osobitne o Johnovi Rawlsovi a Michaelovi Walzerovi. Nie, to nie sú tenisti ani basketbalisti. Profesora Walzera poznám aj osobne, stretli sme sa na Princetonskej univerzite, mali sme nezabudnuteľný rozhovor.“

 

Blaha: „Slovensko chce odpoveď – kto mučil a zranil generála?“

Všetko sú to filozofi, o ktorých Blaha napísal kopu kníh a vedeckých štúdií. „Nech sa páči, páni herci, rád požičiam, môžete si prečítať, v kancelárii ich mám na jednej polici. Možno na to nevyzeráte, ale čítať určite viete. Páči sa. Vzdelanie nie je hanba.

„Pozrite, pokiaľ tuná mozgoví titáni z Pumpy nekopú do hrdinov, ako bol Milan Lučanský, je mi jedno. Do mňa môžu, nech si poslúžia. Som zvyknutý,“ hovorí.

Dôležité vraj je, že ľudia nie sú hlúpi a už majú dosť vymývania mozgov. Môžu povyhadzovať zo škôl aj všetkých ľavičiarov a kritikov vlády – nič im to nepomôže.

Na Slovensku sa totiž, podľa poslanca, dvíha nevídaný odpor a ľudia už majú tej ich primitívnej neoliberálnej propagandy plné zuby. Môžu natáčať aj dve Pumpy denne. Nepomôže. Ostávame so širokým úsmevom.

„Bojujeme ďalej, priatelia. Ja sa dnes teším z dobrej správy. Lekár ma konečne pustil z karantény. Už nie som infekčný. Celý január doma, no mám to za sebou. A Mikas ma možno aj pustí vyvenčiť psa – ešte aby som si rýchlo nejakého splašil.

Srdečne vás pozdravujem a želám krásny víkend – ideme ďalej! Späť do boja! Za Slovensko, za pravdu, za slobodu!“

 

Bukovský spúšťa protesty: Zasypme poslancov OĽaNO listami. Matoviča treba vymeniť!

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info