fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Kežmarok sa už testovať nebude!“ odkazuje vláde primátor Ferenčák

Ján Ferenčák ma v otázke ďalšieho kola skríningu jasno: „V Kežmarku sa testovať nebude!“ Zdroj: FB / Ján Ferenčák

Primátor Kežmarku a poslanec Národnej rady SR za Hlas-SD Ján Ferečnčák na sociálnej sieti odkazuje vláde, že u nich sa už testovať nebude.

Igor Matovič ani minister zdravotníctva Marek Krajčí doteraz poriadne nevysvetlili, prečo boli také veľké rozdiely medzi číslami pozitívne testovaných v niektorých mestách či obciach a u tých, ktoré mali oni. Rozhnevalo to aj primátora Kežmarku Jána Ferenčáka, ktorý svoju nevôľu s vyjadril v statuse na sociálnej sieti.

„Bez ohľadu na osobné útoky premiéra Matoviča voči mne, som veľmi rád, že Kežmarok už nebude súčasťou pochybného experimentu v podobe celoplošného testovania,“ napísal.

 

„Jasne som viackrát upozornil, že dáta prezentované premiérom nesedia s realitou a som rád, že došlo k náprave. Lockdown a úspešné dobrovoľné očkovanie sú kroky, ktoré vedú k úspechu s koronavírusom. Som veľmi rád, že mesto ušetrí peniaze, ktoré môžem použiť na službu pre občanov, ktorí tu žijú, a nie na politickú kampaň predsedu vlády,“ vyhlásil primátor a poslanec Ferenčák.

Pri prvom zverejnení výsledkov mal mať okres Kežmarok 1,22  percenta pozitívnych ľudí, pri druhom iba 0,86 percenta.

V Pezinku, na Kysuciach aj v Stropkove sa búria. Zverejnené čísla s tými našimi vôbec nesedia!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info