HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nový antikoncepčný gél zvyšuje libido, zabraňuje tehotenstvu a aj chorobám, tvrdia vedci

Ilustračné foto / Pixabay

Vedci vytvorili nový antikoncepčný gél, ktorý sa môže pochváliť svätou trojicou sexuálneho zdravia. Vedci tvrdia, že gél zlepšuje „bezpečnosť aj kvalitu“ sexu, informuje portál RT.

Ke Cheng, profesor regeneratívnej medicíny na Štátnej univerzite v Severnej Karolíne, je vedúci tímu, ktorý vytvoril gél, čo údajne zvyšuje libido. Prostriedok údajne zabránil  tehotenstvu v 100 percentách prípadov, keď bol testovaný na potkanoch.

Na porovnanie komerčne dostupné antikoncepčné gély sa zvyčajne vyznačujú maximálnou účinnosťou 87 percent.

„Dúfame, že tento tri funkcie spĺňajúci antikoncepčný gél pomôže zvýšiť bezpečnosť a kvalitu pohlavného styku,“ hovorí Cheng.

Tehotné ženy by sa nemali dať zaočkovať vakcínou od Moderny, varuje WHO

Vedci najskôr testovali zmes in vitro a zistili, že koncentrácia antikoncepčného prostriedku s koncentráciou 10 mikrogramov na mililiter bola schopná zabiť 100 percentám spermií ošípaných zavedených do Petriho misky za neskutočných 30 sekúnd.

Nižšie koncentrácie tiež dosiahli podobný účinok za 180 sekúnd. Dôležité je, že sa ukázalo, že gél nepoškodzuje vaginálne bunky obsiahnuté v Petriho miske v porovnaní s neošetrenými alebo kontrolnými bunkami.

Čile „omylom“ vydalo celoštátne varovanie pred vlnou cunami

Tím tiež skúmal účinky gélu na samcov potkanov a zistil, že liečené potkany sa párili častejšie.

Podľa Chengovho odhadu má gél „veľký potenciál na zlepšenie bezpečnosti a kvality pohlavného styku“, je však potrebné vykonať ešte veľa výskumu, kým sa dostane na pulty a na ľudské použitie.

EÚ bude kontaktovať spoločnosť Pfizer kvôli opätovnému zníženiu dodávok vakcín

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info