HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Draxler: Ambulantné sestry polícia proti ich vôli vláči pracovať do nemocníc

Juraj Draxler vníma prácu súčasnej koalície ako veľmi zlú vo viacerých odvetviach. FOTO TASR - Dano Veselský

Juraj Draxler odhaľuje neuveriteľnú prax posledných dní, „Po ambulantné sestričky, teda tie, ktoré pracujú mimo nemocníc, si už začala chodiť polícia. Aby ich aj proti ich vôli dovliekla pracovať do nemocníc, kde teraz chýba personál,“ tvrdí na Facebooku bývalý minister.

Draxler vysvetľuje, čo môžu ambulantné sestričky v nemocniciach očakávať. „Tam okrem možnosti nákazy na nich čaká aj v priemere o niekoľko sto eur nižší plat,“ informuje a vysvetľuje aj, kto je vinníkom tejto situácie.

Juraj Draxler o skríningu: Igorko sklamane zistil, že jeho genialita nikoho nezaujíma

„Zrekapitulujme: od jari vláda nie je schopná sa normálne postarať o ľudí v prvej línii. V lete im konečne (dávno po tom, ako tak urobili v iných krajinách) schválili nejakú menšiu jednorazovú odmenu, ale ani tú im táto vrcholne neschopná vláda potom nevedela vyplatiť tri mesiace.

Medzitým prebehlo „celoslovenské testovanie“, začiatkom novembra. A doteraz (!!!) sú tu stovky ľudí, ktorí vtedy pomáhali ale ešte od štátu nedostali zaplatené,“ napísal a dodal: „Jediné, čo zvládnu, je zadávať nakupovanie ďalších a ďalších testov.“

Draxler: Šli by ste na výlet do hôr s niekým ako Matovič?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info