fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO Uncategorized

Bugár: Niektorí ministri nezvládajú svoju úlohu

tasr

Vláda je zodpovedná za zvládanie pandémie. Je škoda, že na jeseň nevyhlásila tvrdší lockdown, ktorý by bol spojený s pomocou pre segmenty zasiahnuté koronakrízou. Pre denník Nový čas to povedal bývalý predseda Most – Híd Béla Bugár. Nie všetci členovia kabinetu, podľa neho, vládnutie zvládajú a premiér by sa mal viac starať o vládu, ako o sociálne siete.

 

Bugár pre cas.sk priznal, že lockdown je náročné riešenie. Napriek tomu si myslí, že mal byť na jeseň zavedený aj s pomocou pre dotknuté segmenty. „Pomoc buď príde neskoro, alebo neprichádza v takej výške, ktorá by zachránila prevádzky alebo podnikateľov,“ podotkol. Nemyslí si, že plošné testovanie je „atómovou bombou“. Pripomenul, že prijímanie rozhodnutí je zodpovednosť vlády, ktorá však koncom roka otvorila lyžiarske strediská a bála sa obmedziť cestovanie medzi okresmi. „Nehovorím, že to je jednoduché riešenie,“ uviedol s tým, že ani vláda nemusí vedieť všetko, preto by mala počúvať odborníkov, ktorí nenaháňajú politické body, ale chcú riešiť problém. „Toto musí akceptovať každý rozumný politik,“ myslí si.

Na otázku, čo by poradil premiérovi Igorovi Matovičovi, pre cas.sk odpovedal, že mu ťažko niečo odporúčať. „Keď si zoberiete odborníkov, vedcov, lekárov, ktorí sa nesnažia o získavanie politických bodov, keď majú iný názor, tak na nich zaútočí,“ povedal Bugár pre TASR. Poznamenal, že niektorí členovia vlády si zrejme zodpovednosť uvedomujú, niektorí však nezvládajú svoju úlohu. Či by pomohla rekonštrukcia vlády alebo výmena premiéra, podľa vlastných slov nechá na nich.“Bolo by lepšie, keby si členovia vlády uvedomili, že takto podkopávajú dôveru ľudí. A dôvera v čase pandémie je najdôležitejšia,“ skonštatoval.

 

Bugár: Matovič mi ide po krku. Chce ma dať teatrálne zavrieť

Za detinské označil „vyhrážky“ premiéra, že keby odvolali vicepremiéra Richarda Sulíka (SaS), ktorý môže podľa slov Matoviča za tisíce úmrtí, mohla by sa rozpadnúť koalícia a vrátili by sa korupčníci. Bugár tvrdí, že niektorí ministri, najmä z OĽANO, v úradoch zo začiatku len „hľadali na predchádzajúcich ľudí nejaké svinstvá“. To je podľa neho na vládnutie málo. Pre ca.sk dodal, že ak niekto pochybil, mal by byť potrestaný, ale je to práca orgánov činných v trestnom konaní, nie ministrov. Negatívne vníma i vyjadrenia o skalpoch pri zadržiavaní rôznych osôb či niektoré výroky o smrti exprezidenta polície Milana Lučanského. Myslí si, že aj to podkopáva dôveryhodnosť vlády.

Bugár tiež hovorí, že dostal informácie z prostredia orgánov činných v trestnom konaní, že sa hovorí, že „treba niečo nájsť na Bugára a potom ho teatrálne zobrať“. „Toto nie je o vládnutí. Toto je o pomste. Ja viem, že Matovič nezabúda. Hlavne po tom, ako som povedal, že ak si mám vybrať medzi Matovičom a smrťou, vyberiem si smrť,“ dodal Bugár pre cas.sk.

 

Z Otvoreného listu Sama Marca partičke z OĽaNO: „Vy nie ste štát…, vy ste AG test!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info