fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Starosta Rače Drotován: Testuje sa nám lepšie, keď sa do toho nemieša štát. Vytvárali chaos

TASR

Starosta bratislavskej mestskej časti Michal Drotován je rád, že z organizácie celoplošného testovania sa stiahli štát a armáda, pretože vytvárali chaos, informuje denníkn.sk.

„Keď to máme pod sebou, vieme od začiatku až do konca, čo sú naše úlohy, a nie je tu x ďalších osôb, čo to riadia,“ vyhlásil starosta. Drotován tvrdí, že nie je nadšencom celoplošného testovania, pretože je neefektívne a vôbec nerieši problém so šírením ochorenia Covid-19.

V nariadeniach vlády a hygieny je podľa neho ťažké sa vyznať, ľudia sa v nich strácajú a malé obce podľa neho nemajú šancu ich analyzovať. „Na právnom oddelení máme troch ľudí a jedna právnička pre nás takmer na plný úväzok sleduje všetky zmeny v nariadeniach a posiela nám z nich každý deň ‚výcuc‘,“ hovorí Drotován.

Doktor Lipták: Účinok vakcíny Pfizer na plodnosť žien nie je jasný

Premiérove tlačovky nesleduje, pretože podľa neho vytvárajú chaos. „Ja 20 rokov nemám televízor a zo zásady nepozerám žiadne tlačovky ani diskusie politikov. Zaberá to veľa času, ktorý sa dá využiť efektívnejšie,“ tvrdí starosta, podľa dennikn.sk.

Štatistiky potvrdzujú, že okolo Covid-19 sa robí zbytočná panika

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info