fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Novinár Bárdy: Odpolitizovanie štátu politickými nomináciami je ako liečenie AIDS sexom s nakazenými

Fikcia / Fotomontáž (via TASR, Shutterstock)

Do vlády Igora Matoviča sa už púšťajú aj niektorí režimu naklonení liberálni novinári. Šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy svojským komentárom kritizoval politické čistky v štátnej správe.

Po tom, ako Matovičova vláda vymenila takmer všetkých predsedov okresných úradov, prišiel nápad vymeniť podobným spôsobom aj vedúcich odborov.

Podľa predkladateľov zákona Lukáša Kyselicu, Petra Kremského a Jany Majorovej Garstkovej (všetci z OĽaNO), mali o vedúcich odborov rozhodovať (toho času OĽaNO), predseda okresného úradu, ktorého tam vymenoval minister, na návrh príslušného ministra, píšu Aktuality.

Fico: V tieni pandémie pácha vláda I.Matoviča korupčné zverstvá

Hnutie OĽaNO cez člena svojho mediálne tímu odkázalo, že to teda nie, že žiadne politické nominácie a že teda túto legislatívnu zmenu stiahnu a doplnia, „aby bol jasný zámer, ktorým je odpolitizovanie štátnej správy a transparentný výber štátnych zamestnancov“.

Čiže minister, čo je neodškriepiteľný predstaviteľ politickej strany, najprv vymení prednostov okresných úradov, aby následne buď on, alebo ním nominovaný prednosta – politický nominat – vymenil aj vedúcich odborov. Ak toto nie je politická nominácia, tak potom čo?

Draxler: Šli by ste na výlet do hôr s niekým ako Matovič?

Juhoafrická republika čelila v minulosti obrovskému nárastu šírenia vírusu HIV a ochorenia AIDS. Ruka v ruke s tým začali pribúdať znásilnenia neplnoletých dievčat. Dôvodom bol hoax, ktorý tvrdil, že vírus HIV a chorobu AIDS porazíte sexom s pannou, myslí si šéfredaktor Aktualít.

Tak je to aj s odpolitizovaním verejnej správy. Politikárčeniu a rozdeľovaniu trafík na úradoch štátnej správy pre politických kamarátov nezabránite hlbšou politizáciou a už vôbec nie tým, že politickí nominanti budú riadiť personálne zmeny.

Šutaj Eštok: Matovičov kandidát na špeciálneho prokurátora Lipšic dostal pokútnu previerku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info