fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Šutaj Eštok: Matovičov kandidát na špeciálneho prokurátora Lipšic dostal pokútnu previerku

Poslanec NR SR Matúš Šutaj Eštok. Reprofoto FB (@Mtúš Šutaj Eštok)

Opozičný poslanec Matúš Šutaj Eštok (Hlas) vyhlásil, že minister Milan Krajniak a Daniel Lipšic sa nám rehocú do tváre. Píše o tom v statuse na sociálnej sieti a pripomína, že nomináciu Lipšica na špeciálneho prokurátora sprevádza pokútne získanie bezpečnostnej previerky.

„Matovičov nominant na špeciálneho prokurátora Daniel Lipšic dostal pokútnym spôsobom bezpečnostnú previerku, ktorú nevyhnutne potrebuje na kandidatúru. Pomohol mu k nej dávny kamarát Milan Krajniak, s ktorým už roky tvoria jednu mocensko-politickú kliku, hoci napokon skončili v dvoch rôznych stranách. Ak chcete vedieť, ako presne sa tento podvod uskutočnil, prečítajte si priložený článok. Pochopíte, že Krajniak s Lipšicom sa nám rehocú do tváre,“ uvádza poslanec a odkazuje na článok sme.sk, v ktorom je popísaný spôsob, akým minister advokátovi dopomohol k previerke.

Odzbrojujúci postoj poslanca Baránika: Lipšic žiadnu previerku nepotrebuje, pretože ho aj tak všetci dobre poznajú!

Podľa Šutaja Eštoka je vrcholom všetkého výrok „ústavnoprávneho experta SaS“ Alojza Baránika, že „Daniel Lipšic žiadnu previerku nepotrebuje, lebo všetci o ňom vedia prakticky všetko“. Opozičník pre tento názor označil Baránika za „človeka, ktorý nie je v oblasti práva príčetný“.
„Toto je mentálny obraz vládnej koalície – na nás sa žiadne pravidlá nevzťahujú, lebo my sme tí dobrí a spravodliví – snáď by ste si niekto nemysleli, že my budeme klamať, kradnúť a podvádzať? Nie ste žiadni vyvolení a už vôbec nie svätí. Ste obyčajní amatéri, na chyby ktorých denne doplácajú ľudia životmi, porušujete demokratické princípy a váš papalášizmus nemá obdobu,“ napísal Šutaj Eštok.

Koalícia taktizuje s termínom voľby šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info