fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

EÚ bude kontaktovať spoločnosť Pfizer kvôli opätovnému zníženiu dodávok vakcín

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Európska únia uviedla, že je potrebný ďalší rozhovor so spoločnosťou Pfizer potom, čo sa objavila správa, že farmaceutický gigant zníži dodávky už druhý týždeň po modernizácii svojho výrobného závodu, informuje portál RT.

„Žiadame vysvetlenie od spoločnosti Pfizer,“ uviedol hovorca EÚ v piatok na tlačovej konferencii, keď sa ho opýtali na údajné zníženie dodávok vakcín budúci týždeň. Farmaceutický gigant sa už tento týždeň dostal pod paľbu kritiky po tom, čo minulý piatok oznámil, že nebude schopný dodať očakávané dodávky pre nasledujúci týždeň.

Nemecká vláda vyjadrila sklamanie z neskorého oznámenia spoločnosti Pfizer, pričom ďalšie krajiny vrátane Talianska a Poľska uviedli, že podniknú právne kroky proti distribútorovi vakcíny.

Sponzor Sputniku V apeluje: Ak ide o životy, na politiku treba zabudnúť

V pondelok dostalo Poľsko 176 000 dávok vakcíny Pfizer proti Covid-19 – čo je zhruba polovica z toho, čo sa očakávalo, čo by mohlo ohroziť očkovací program krajiny. Už predtým bolo oznámené, že Pfizer zníži dodávky, keďže sa spoločnosť chystá zvýšiť svoju výrobnú kapacitu v Belgicku. Výrobca liekov uviedol, že deficit vyrovná dodatočnými dodávkami vo februári a ďalších mesiacoch.

Štáty v celej EÚ sa sťažovali na obmedzený prístup k vakcínam od začiatku celoeurópskeho očkovacieho programu 27. decembra.

Keď sa konšpiračné teórie stanú skutočnosťou: britské noviny označili očkovacie pasy za „osvedčenie o slobode“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info