fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vicepremiér Holý: Moja výnimka nie je žiadna aféra! A Remišová mi môže odkazovať, čo chce

Podpredseda vlády pre legislatívu Štefan Holý nazval primátorov a starostov zemepáni. Zdroj: SITA/Jana Birošová

Vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina) poskytol rozhovor portálu Pluska, v ktorom sa vyjadril k svojej výnimke na cestovanie do Veľkej Británie aj ku kritike novely zákona o verejnom obstarávaní. Politik tvrdí, že jeho výnimka nie je žiadna aféra a pustil sa aj do vicepremiérky Veroniky Remišovej.

Na otázku, ako vníma svoju aféru okolo pandemickej výnimky, Holý priamočiaro odpovedal: „Nevidím žiadnu aféru. Chodím sa starať o deti. To nevnímam ani ako aféru, ani ako papalášizmus.“ V ďalšej odpovedi dokonca tvrdil, že po prepuknutí aféry a hnevu verejnosti „sa mi to zdalo ako banalita“.

Vicepremiér Holý je takisto kritizovaný nielen médiami, ale aj štátnymi orgánmi a tretím sektorom za pripravovanú novelu zákona o verejnom obstarávaní z jeho dielne. Na základe zásadného stanoviska generálnej prokuratúry sa proti jeho návrhu ozval aj samotný Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Holý v rozhovore námietku ÚVO úplne zmietol zo stola a do patričných medzí vykázal aj kolegyňu, vicepremiérku Veroniku Remišovú (za ľudí), ktorá ho takisto vyzvala na stiahnutie novely.

„Akože čo s tým? Pani Remišová môže vyzývať, koho chce, na čo chce. Mám formálne poverenia či už z plánu legislatívnych úloh, prípadne iné politické poverenia, ktoré sú pre mňa záväzné. Vyhlásenia pani Remišovej do médií pre mňa záväzné nie sú,“ vyhlásil sebavedome Holý.

Vedec učí na prestížnej škole v Londýne, no výnimku na cestovanie nedostal. Holý ju udelil sám sebe

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info