fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Sponzor Sputniku V apeluje: Ak ide o životy, na politiku treba zabudnúť

Ruská vakcína Sputnik V FOTO SITA

Záchrana ľudských životov uprostred zúriacej pandémie je oveľa dôležitejšia ako presadzovanie politických zámerov, uviedol pre portál RT Kirill Dmitriev, výkonný riaditeľ Ruského fondu priamych investícií, ktorý sponzoroval vývoj vakcín Sputnik V. 

„Sme dôrazne proti spolitizovaniu vakcíny,“ uviedol Dmitriev a dodal, že pokiaľ ide o zdravie mnohých ľudí, „treba zabudnúť na politiku alebo akékoľvek pokusy o odpísanie Ruska. Pri medzinárodných rokovaniach týkajúcich sa priekopníckej ruskej vakcíny Sputnik V proti Covid-19 sa RDIF jednoducho riadi zásadou pomoci tým, ktorí to potrebujú, a je pripravený spolupracovať s každým, kto to chce urobiť,“ uviedol generálny riaditeľ.

Keď sa konšpiračné teórie stanú skutočnosťou: britské noviny označili očkovacie pasy za „osvedčenie o slobode“

Dmitriev dodal, že jeho agentúra podala žiadosť o schválenie vakcíny u regulačného orgánu EÚ napriek počiatočnej neochote Bruselu spolupracovať s Moskvou v tejto oblasti. V čase, keď EÚ o tejto otázke rozhodne, bude podľa neho ruská vakcína povolená na použitie už v 25 krajinách sveta.

SAE a Maďarsko boli poslednými prírastkami do zoznamu krajín, ktoré schválili ruskú vakcínu pre domáce použitie. Rusko je celkom otvorené, pokiaľ ide o testovanie a výrobu svojich vakcín v zahraničí, poznamenáva Dmitriev.

Zákazy a obmedzenia spojené s Matovičovým testovaním si všimli už aj v Rusku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info