fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegrini odkazuje Ficovi: Tí, čo odmietli ísť do petičného výboru, si neželajú výmenu vlády

Robert Fico (vľavo) a Peter Pellegrini / Fotokoláž (via TASR)

Predseda Hlasu a opozičný poslanec Peter Pellegrini spustil nový komunikačný kanál – podcast s názvom Váš Hlas. Expremiér v prvej časti relácie nepriamo obvinil šéfa Smeru Roberta Fica z toho, že nechce odchod vlády Igora Matoviča.

Pellegrini v podcaste vysvetlil, že verejne oslovil politické strany a spoločenské organizácie, aby vyslali zástupcov do petičného výboru za vypísanie referenda o predčasných voľbách preto, aby ho nikto nemohol obviniť zo zákulisných hier. Takisto chcel predísť tomu, aby si myšlienku referenda prisvojili organizácie bez prítomnosti politických strán.

„Preto sme oslovili politické strany a veľké organizácie, požiadali sme ich o zástupcov do petičného výboru, no a je jasné, že niektorí sa vyjadrili negatívne, niektorí na to zareagovali pozitívne, niektorí majú ešte pochybnosti. No ale to som chcel, pretože ľudia by mali vedieť, ako politická strana, ktorú chcú voliť, sa k tomu stavia. Preto tí, čo odmietli, automaticky dali svojim voličom najavo, že si neželajú výmenu tejto vlády,“ uviedol Pellegrini

Jeho slová sú narážkou na nedávne vyjadrenia predsedu Smeru Roberta Fica, ktorý Pellegriniho kritizoval za amatérsky prístup k organizovaniu petičnej akcie za vypísanie referenda o predčasných voľbách.

Naď chce poslať na zberačov podpisov políciu. Poslanec Tomáš: Referendum bude!

Fico povedal, že síce Pellegriniho iniciatívu neodmieta, ale podľa jeho názoru sa to takto nerobí. Preto najprv predložil do parlamentu návrh na vypísanie referenda, ktorý šéfovi Smeru neprešiel. Ponuku Hlasu odmietli neparlamentné strany Progresívne Slovensko, Spolu aj KDH. Naopak, predseda SNS Andrej Danko sa vyjadril, že jeho strana sa na práci petičného výboru zúčastní. Smer chce o účasti vo výbore ešte rokovať.

Fico chce referendum organizovať s Dankom, Pellegrinim, odborármi, aj dôchodcami

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info